Silver Learners w Nyiregyhaza

W Nyiregyhaza w najdalej na wschód położonym regionie Węgier w dniach 22-24 marca 2017 odbyło się drugie spotkanie uczestników projektu „Silver Learners”. W projekcie, którego celem jest wypracowanie metod, wymiana dobrych praktyk i doświadczeń dotyczących kształcenia ustawicznego, pracy z seniorami, podnoszeniu ich umiejętności w posługiwaniu się mediami elektronicznymi, językami obcymi, a także społecznej i fizycznej aktywności uczestniczyli partnerzy z Anglii, Irlandii Północnej, Holandii, Luksemburga, Niemiec oraz gospodarze z miasta liczącego około 100 tysięcy mieszańców. Z polskiej strony w projekcie uczestniczy miasto Chorzów oraz federacja FOSa.


Z Olsztyna na Węgry pojechało pięć osób: koordynatorki seniorskich projektów FOSy Magdalena Chojnacka i Paulina Karwowska oraz seniorzy: Elżbieta Rynkiewicz, od lat współpracująca z FOSą przy okazji międzynarodowych wymian, zajmująca się także podnoszeniem językowych kwalifikacji osób starszych oraz Krzysztof Marusiński, animator seniorskich działań w Orzyszu, jednocześnie redaktor środowiskowego magazynu „Generacja” i Stanisław Brzozowski, rzecznik praw osób starszych w regionie.

Uczestnicy, w większości samorządowi pracownicy socjalni, ale również jak w przypadku FOSy i Holendrów, przedstawiciele organizacji pozarządowych, zaprezentowali swoje działania, w ramach warsztatów mieli również okazję do bezpośrednich rozmów.

http://www.iserlohn.de/kultur/volkshochschule/projekt-silver-learners-english-version/workshop-nyiregyhaza/

Posted in konferencje.