Rady seniorów – pierwszy krok

Odbyły się pierwsze spotkania realizowanego przez FOSę we współpracy z wybranymi samorządami projektu „Rady Seniorów na Warmii i Mazurach”. W seminariach zorganizowanych trzech kolejnych dniach 24, 25 i 26 kwietnia w Giżycku, Fromborku i Olsztynie wzięli udział przedstawiciele organizacji seniorskich i samorządów z miasta Giżycko i gminy Giżycko, Kętrzyna, Fromborka, Braniewa, Ornety, Rozóg, Purdy i Korsz, a także innych miejscowości. Uczestnicy, którzy są zdeterminowani do powołania rad seniorów w swoim środowisku, zostali zapoznani z uwarunkowaniami tworzenia rad seniorów (podstawy ustawowe, wyłanianie kandydatów, wybory członków, statut, obszary działania, współpraca z samorządem), korzyściami wynikającymi z istnienia takiego doradczego organu w gminie, a także z praktycznym działaniem rad istniejących już w województwie.

Projekt „Rady Seniorów na Warmii i Mazurach” jest współfinansowany ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Więcej informacji u koordynatorek projektu Magdaleny Chojnackiej m.chojnacka@federacjafosa.pl i Natalii Preilowskiej n.preilowska@federacjafosa.pl – także pod numerem tel. 89 523 60 92.

Posted in spotkania.