JOBfirma – podnosimy swoje kompetencje

W okresie od 30 października do 1 grudnia 2017 roku w siedzibie Federacji FOSa odbyła się I edycja JOBfirmy – 5-tygodniowego, innowacyjnego programu aktywizacji społeczno-zawodowej, w ramach którego beneficjenci projektu „W drodze do aktywności”, funkcjonując w ramach symulacyjnego przedsiębiorstwa, są włączani w szereg działań ukierunkowanych na podniesienie ich kompetencji zawodowych oraz gotowości do wejścia na rynek pracy.

W tym okresie, poza uczestnictwem w warsztatach i szkoleniach, uczestnicy JOBfirmy samodzielnie realizowali zlecane im zadania o charakterze zawodowym, brali czynny udział w akcjach organizowanych przez FOSę (np. „Przestrzeń dla Partycypacji”, „FOSa dzieciom i seniorom”), stworzyli oraz prowadzili bloga internetowego poświęconego działaniom projektowym pn. „W drodze do aktywności” (wdrodzedoaktywnosci.blogspot.com). W dniu 30 listopada z uczestników JOBfirmy motywował Paweł Papke – wybitny sportowiec, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej.

I edycję programu ukończyło w sumie 9 osób z Olsztyna i Stawigudy.  W realizowanej obecnie II edycji JOBfirmy szkoli się kolejne 9 osób (z Olsztyna i Jonkowa).

Pozdrawiam

Posted in Bez kategorii.