FOSa we Fromborku

Doroczne warsztatowo-integracyjne wyjazdowe spotkanie Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, odbyło się w tym roku, w dniach 2-3 lutego, we Fromborku. Korzystaliśmy z gościnności  Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej przy Fundacji „Żółty Szalik”, która jest członkiem FOSy.

Wyjazd całego, prawie czterdziestoosobowego obecnie zespołu FOSy: koordynatorów projektów, psychologów, pedagogów, animatorów społecznych, doradców zwodowanych, opiekunów społecznych itp. pracujących zarówno w Olsztynie, ale i w innych miastach regionu (m.in. również we Fromborku) przy realizowanych przez FOSę projektach był okazją nie tylko do omówienia bieżącej współpracy ale i poznania. Federacja, najczęściej we współpracy z samorządem, realizowała i aktualnie realizuje  działania niemal w połowie gmin Warmii i Mazur od Braniewa po Iłowo-Osadę, od Ełku i Orzysza po Nowe Miasto Lubawskie. Uczestniczy też coraz bardziej we współpracy międzynarodowej (obecnie 3 projekty) dotąd kilkunastoma krajami europejskimi od Łotwy po Portugalię.

W roku, który zbliża nas do przypadającego  w 2019 15-lecia istnienia FOSy – jak pożytecznie upamiętnić rocznicę było jednym z tematów spotkania – rozwijamy się wraz z regionem. W różnorodnym wiekowo i zawodowo zespole  FOSy, każdy chce się rozwijać także osobiście. Pracujące z nami psycholożki przygotowały warsztaty pozwalające na sprawdzenie tego, czy potrafimy dobrze gospodarować własnym czasem.

Posted in konferencje.