Obligacje społeczne – zapraszamy na spotkanie w FOSie

Szanowni Państwo,

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa zaprasza na kolejne spotkanie Regionalnej Platformy Usług Społecznych, które odbędzie się 12.02.2018 r., w godz. 1200-1400, w nowej siedzibie Federacji FOSa mieszczącej się w centrum Olsztyna – ul. Linki 3/3 (w sąsiedztwie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych).

Tematem przewodnim spotkania będą obligacje społeczne, stanowiące innowacyjny mechanizm finansowania usług społecznych. Organizowane jest ono we współpracy z Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA (TISE), które pod Patronatem Ministerstwa Rozwoju, w ramach Konsorcjum z Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Stocznia oraz Związkiem Miast Polskich realizuje projekt pn. TRUST BON – inwestycja
w społecznie opłacalny efekt
.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Konsorcjum, którzy zaprezentują koncepcję modelu obligacji społecznych, a Jednostkom Samorządu Terytorialnego oraz organizacjom zainteresowanym udziałem w testowaniu udzielą konsultacji indywidualnych. W załączeniu znajdują się informacje dotyczące idei projektu oraz obligacji społecznych, z którymi warto się zapoznać.

Spotkanie wpisuje się w szeroko zakrojone działania Federacji FOSa na rzecz rozwoju usług społecznych w woj. warmińsko-mazurskim oraz w obszarze współpracy międzysektorowej.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu (podając: imię i nazwisko zgłaszanej osoby, nazwę podmiotu, który reprezentuje oraz dane kontaktowe) – mailowo na adres a.ksiazak@federacjafosa.pl w terminie do 9.02.2017 r. do godz. 12:00.

Bartłomiej Głuszak

Prezes Zarządu Federacji FOSa