Poszukujemy eksperta od tworzenia gier szkoleniowych

Szanowni Państwo,

Federacja FOSa rozpoczęła realizację działań dotyczących testowania innowacji społecznej, mającej stanowić narzędzie, którego zadaniem będzie podniesienie jakości edukacji oraz zwiększenie jej skuteczności w zakresie zarządzania zasobami pozostającymi w dyspozycji każdej osoby, w tym przypadku będzie to budżet domowy.

Odbiorcy innowacji to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i wykluczone społecznie, w trudnej sytuacji społecznej i ekonomicznej. Natomiast jej użytkownikami będą podmioty działające na rzecz wyżej wymienionych grup, m.in. organizacje socjalne zajmujące się osobami ubogimi, starszymi, niepełnosprawnymi czy też nieaktywnymi zawodowo, a także takie instytucje jak ośrodki pomocy społecznej.

W związku z powyższym do naszego zespołu poszukujemy osoby/eksperta, która/y:

– posiada wiedzę i doświadczenie oraz umiejętności z obszaru tworzenia narzędzi/gier szkoleniowych i/lub grywalizacji;

– posiada wiedzę z obszaru tematycznego, którego gra będzie dotyczyła – zarządzanie zasobami własnymi, zarządzanie/gospodarowanie budżetem domowym (m.in. oszczędzanie energii, wody, obniżanie kosztów ogrzewania, umowy z dostawcami mediów itp., wiedza tzw. „okołobankowa”, w tym zaciąganie kredytów/pożyczek itp.)

– posiada umiejętności i doświadczenie w opracowywaniu materiałów dydaktycznych/metodycznych/scenariuszy zajęć/prezentacji multimedialnych.

Od eksperta oczekujemy udziału w:

– opracowaniu skryptu gry edukacyjnej dot. zarządzania budżetem domowym (charakterystyka sytuacji oraz analiza potrzeb użytkowników innowacji; charakterystyka sytuacji oraz analiza potrzeb odbiorców innowacji;

– opracowaniu koncepcji mechaniki gry edukacyjnej dot. zarządzania budżetem domowym;

– stworzeniu podręcznika gry edukacyjnej, który stanowić będzie źródło wiedzy z zakresu zarządzania/gospodarowania budżetem domowym (w tym udział w opracowaniu: materiałów merytorycznych dla trenerów, scenariuszy poszczególnych zajęć).

Osoby/organizacje zainteresowane podjęciem współpracy zapraszam do kontaktu pod nr tel. 501 747 934 lub mailowo a.ksiazak@federacjafosa.pl, w terminie do 9.03.2018 r.

Posted in informacje.