FOSa podpisała deklarację współpracy z Federacją Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Federacja FOSa podpisała Deklarację Współpracy z Federacją Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur. Podpisy pod dokumentem złożyli 19 marca prezes FOSy, Bartłomiej Głuszak i Antoni Furtak, prezes –  działającej od ponad roku i zrzeszającej obecnie kilkanaście uniwersytetów z regionu – federacji UTW. Okazją było obywające się w Olsztynie wale zgromadzenie Federacji UTW.

Poniżej najistotniejsze „zasady współpracy”.

„Współpraca odbywa się na zasadzie pomocniczości z zachowaniem niezależności każdej ze stron, tzn. obie strony realizują swoje działania statutowe niezależnie, wspierając się wzajemnie w obszarach i zakresie przez siebie ustalonym.

Cel współpracy:

1. Rozwój i promocja edukacji i aktywności osób starszych
  2. Wsparcie i rozwój Uniwersytetów III Wieku oraz grup inicjatywnych, tworzących Uniwersytety III Wieku – z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego (merytorycznie, technicznie, profesjonalizm działania kadr itd.)
  3. Wymiana doświadczeń
  4. Wspólne reagowanie na problemy/potrzeby społeczne w obszarze aktywności i edukacji osób starszych / w obszarze działania Uniwersytetów III Wieku.
  5. Współpraca w zakresie kształtowania polityki społecznej w obszarze osób starszych

Treści współpracy:

Opiniowanie dokumentów i udział w procesach tworzenia dokumentów programowych dotyczących edukacji i aktywności osób starszych

Edukacja i wzajemne wsparcie

Monitorowanie potrzeb