Ruszyła rekrutacja do Szkoły Animatorów Społecznych. Inspiratorzy „200 lat”

Szanowni Państwo:

Jednym z działań Federacji FOSa jest edukacja osób pracujących w społecznościach i ze społecznościami lokalnymi, zwłaszcza w kontekście osób starszych. Obecnie rozwijamy innowacyjną inicjatywę Federacji FOSa – „200 lat”, która polega na organizowaniu przez lokalną społeczność: sąsiadów, organizacje pozarządowe, rady osiedli itp  jubileuszy seniorów wchodzących w tzw. czwarty wiek. To nie musi być okrągła rocznica urodzin, ważne jest dostrzeżenie osoby starszej przez środowisko i docenienie jej.

W związku z tym uruchamiamy cykl edukacyjny dla przedstawicieli Rad Osiedli, organizacji pozarządowych i innych podmiotów-  Szkołę Animatorów Społecznych – „Inspiratorzy 200 lat”, w której uczestnicy i uczestniczki nauczą się, jak animować lokalną społeczność, aby ta angażowała się w rozwiązywanie nurtujących ją problemów i korzystania z własnych potencjałów (w kontekście osób starszych).

Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo w załącznikach.

Monika Hausman-Pniewska

zaproszenie 200 lat