FOSa Prezentacje – czworo niezwykłych artystów

W czwartek, 7 czerwca, w galerii Planeta 11, przy Al. J. Piłsudskiego w Olsztynie  odbył się wernisaż wystawy „FOSa Prezentacje”  Przedstawia ona dorobek czworga niezwykłych osób, którym  chcemy pomóc w promocji ich twórczości. O pomyśle wystawy i tym, kim są artyści mówili prezes FOSy Bartłomiej Głuszak i Marek Zbytniewski o swoich pracach mówili zaś sami bohaterowie.

– Zaczęło się 15 lat temu, od robienia na drutach. Makrama to nic innego niż tylko wiązanie supełków – mówiła Kinga Morawiak przedstawiając niezwykłe bransolety z… oczek od łańcucha rowerowego i zwaleczek od puszek do piwa.

– Studiując malarstwo zainteresowałam się secesją, sztuką użytkową tego okresu – mówiła Joanna Chrzanowska-Osipiak przedstawiając swoje bajkowe szkła: witraże, malowane kielichy, itd.

Ewa Kaczmarek zaprezentowała  „Sercowe rewolucje”, kilkadziesiąt niezwykłych, uchwyconych przypadkowo i komponowanych ujęć motywu serca, a także, mające szansę stać się przebojem internetu… ręcznie malowane obuwie, np. tenisówki z motywami z bajek, co kto woli.

Mateusz Sowiński z kolei  przestawił swoje zdjęcia owadów. – Jest ich w Polsce około 30 tysięcy gatunków więc  nie sposób się nudzić. Najbardziej chyba lubię modliszki, są takie zadziorne…. – mówił Mateusz, który dysponuje profesorską wiedzą entomologa, na obserwacji owadów spędza całe dnie i mógłby o nich mówić bez końca.

Wystawę można oglądać do 30 czerwca.

Posted in informacje.