Leroy Merlin funduje meble dla uczestników naszego projektu

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie pragnie serdecznie podziękować Firmie Leroy Merlin z Olsztyna za życzliwą odpowiedź na nasz apel, szybką pomoc i wsparcie w przekazaniu mebli kuchennych dla rodziny Tymrek. Uczestniczą oni w  projekcie „Rozwój usług społecznych na obszarze rewitalizacji Olsztyna” realizowanym przez Federację FOSa i Stowarzyszenie „Arka”  w Olsztynie.

Rodzina do tej pory mieszkała w 18-metrowym mieszkaniu komunalnych. Po wielu latach starań, otrzymała w końcu, większe, wymarzone mieszkanie  z zasobów Gminy Olsztyn. Rodzina jest wielodzietna, dwoje rodziców oraz 6 wspaniałych chłopców. Przy takiej gromadce potrzeby są ogromne (tylko ojciec tylko, mama zajmuje się dziećmi), w małym stopniu korzystają z pomocy społecznej. Rodzina sam poradziła sobie przy zgromadzeniu mebli do pokojów dzieci (gdzie kto mieszka, widać na rysunku autorstwa jednego ze „średnich” synów państwa Tymrek). Meble do kuchni były sporym wydatkiem i nie byli w stanie ich prędko kupić, prezent od Leroy Merlin był jak prawdziwy dar z nieba.

Posted in informacje, projekty.