Rzecznicy osób starszych walczą o prawa seniorów

Federacja FOSa kolejny rok (obecna edycja od 1 maja do 31 grudnia 2019) przystępuje do realizacji projektu „Stawiamy na seniorów”  Projekt adresowany jest do osób 60+, mieszkańców całego województwa warmińsko-mazurskiego, w tym ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych zamieszkujących tereny wiejskie. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywnego udziału w życiu społecznym i publicznym oraz budowanie pozytywnego wizerunku osób starszych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

W  ramach projektu realizowane będą następujące zadania: działalność Rzecznika Praw Osób Starszych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz jego zastępy w Orzyszu (obydwaj na zdjęciu), wydanie kolejnego już numeru magazynu środowisk osób starszych „Generacja”, przeprowadzenie  wykładów/spotkań z rzecznikami by nagłośnić ich działania oraz szkolenia dla pracowników socjalnych. a także studentów i uczniów szkół medycznych.

Rzecznicy mają też dyżury i służą swoją pomocą oraz interwencją w przypadkach łamania praw osób starszych.

Działania rzecznicze skierowane do osób starszych realizujemy od 2010 roku, wciąż pozostają one innowacyjne, ponieważ nigdzie w Polsce nie ma Biur Rzecznika Praw Osób Starszych, co istotne rzecznicy co roku poszerzają zakres swojej działalności, nawiązują kontakty z nowymi osobami, instytucjami zwiększając zasięg oddziaływania. Funkcja rzecznika wpisana jest w obowiązujący w naszym regionie i przyjęty przez samorząd wojewódzki program „Polityka senioralna województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-2020”

Zachęcamy do kontaktu:

Stanisław Brzozowski
Rzecznik osób starszych województwa warmińsko-mazurskiego

Dyżury: poniedziałki godz. 9.00-11.00 biuro FOS-a Linki 3/4
10-535 Olsztyn telefon (89) 523-60-92

kom. 601 558-143

e-mail: rzecznik@federacjafosa.pl

Krzysztof Marusiński

Zastępca rzecznika na region ełcki

Dyżury: poniedziałek 18.00-19.00 ul. Wojska Polskiego 9A 12-250 Orzysz

tel. 796 140-648

Posted in informacje, projekty.