Aktywne Rady Seniorów – trwają warsztaty

W ramach finansowanego przez ASOS projektu „Aktywne rady Seniorów” na utworzenie nowych rad seniorów, który ogłosiliśmy na stronie federacji FOSa 08.04.2019 , spośród zgłoszeń nadesłanych z całego województwa warmińsko-mazurskiego zostało wyłonionych dwanaście gmin. Osiem gmin otrzyma pełny cykl wsparcia z warsztatami wyjazdowymi, dodatkowo cztery gminy (Ostróda, Węgorzewo, gmina Braniewo i powiat bartoszycki) zostaną objęte wsparciem eksperta w ramach spotkań stacjonarnych.
Na dni 26.06-09.07. 2019 zaplanowano w „Termach Warmińskich” w Lidzbarku Warmińskim cykl warsztatów wyjazdowych z ekspertem dla rad nowo powstających. Dotychczas obyły się już warsztaty dla seniorów w miast i gmin: Sępopol, Susz, Iława, Świętajno (na zdjęciu z ekspertem Piotrem Pniewskim, dyrektorem federacji FOSa) oraz Bisztynek i Miłki. W dniach 08-09.07. w warsztatach uczestniczyć będą przedstawiciele organizacji seniorskich z Tolkmicka i Pasłęka
Program warsztatów porusza tematykę z zakresu tworzenia i funkcjonowania rad seniorów. Eksperci kolejno omawiają kwestie uwarunkowań prawnych, kompetencji i zadań rady seniorów, nawiązują do dobrych praktyk. Po części teoretycznej, dotyczącej dokumentów niezbędnych do powołania i funkcjonowania rady seniorów, a także planu pracy jako narzędzia pracy – uczestnicy są zaproszeni do pracy warsztatowej z zakresu tematyki szkolenia.
W kolejnych tygodniach realizacji projektu rozpoczynamy pracę z samorządami, które spotkają się z ekspertem w ramach szkoleń stacjonarnych. Wkrótce ukaże się też poświęcony radom seniorów numer magazynu „Generacja”.

Zainteresowanym problematyką seniorską proponujemy również, rozsyłany pocztą elektroniczną, biuletyn seniorski. Otrzyma go każdy, kto zgłosi zapotrzebowanie na adres: rzecznik@federeracjafosa.pl

Posted in projekty, spotkania.