Z Borek Wielkich i Bęsi do Fromborka

 

W dniach 26-28 lipca 2019 roku odbyła się wycieczka integracyjna do Fromborka najaktywniejszych członków grup powstałych w Bęsi i Borkach Wielkich w ramach działania projektowego „Rozwój usług społecznych w gminach Kolno i Biskupiec”.
Wizyta miała charakter aktywnego wypoczynku. Rozpoczęła się w piątek, w godzinach popołudniowych. Po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu spotkała się z przedstawicielkami miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy wspólnym ognisku gdzie nastąpiła wymiana doświadczeń i pomysłów. Następnie odbył się nocny spacer ulicami Fromborka. W sobotę natomiast w godzinach porannych grupa wyruszyła statkiem z Tolkmicka do Krynicy Morskiej, gdzie część grupy plażowała, część zaś zwiedzała letniskowe miasteczko. Po powrocie odwiedziliśmy małą, ale tętniącą życiem miejscowość Krzywiec, gdzie czekała nas przygotowana przez mieszkańców uczta regionalna ze śpiewem na ustach. Ten wieczór uznano za najbardziej inspirujący do działań i przykład także dla własnego środowiska. Dobre praktyki mieszkańców tej miejscowości stanowić mogą dobry przykład sąsiedzkiej współpracy dla dobra miejscowości.

Niedzielę uczestnicy spędzili na zwiedzaniu głównych atrakcji Fromborka, wzgórza katedralnego, muzeum, kopernikowskiego obserwatorium oraz portu. Jak zwykle dobry czas się szybko skończył i trzeba było wracać do domu, ale uczestnicy pozostali z przykładami dobrych praktyk oraz nowych możliwości. Wszyscy zgodnie uznali, że była to bardzo owocna, ciekawa i pełna wrażeń wycieczka.

Dziękujemy!!!

Posted in imprezy, projekty.