W szafie odkrywaliśmy talenty olsztynian

W środę, 7 sierpnia przedstawiciele Federacji FOSa i Fundacji „Żółty Szalik” zaprosili mieszkańców Olsztyna na drugą odsłonę malowania Street Art.’owej Szafy. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem olsztynian oraz turystów
– Cieszymy się, że mieszkańcy odpowiedzieli na nasz apel i tak licznie dołączyli do naszej inicjatywy – ocenia Michał Kupisz, pomysłodawca akcji. – Cieszymy się, że powstało tak wiele ciekawych prac. Wszystkie będą zlicytowane, a zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy na stypendia dla dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego.

Na początek inicjatywy zatytułowanej „Szafa pełna talentów” całe rodziny rozsiadły się na schodach tuż obok pomnika Mikołaja Kopernika na podzamczu. Tam wysłuchały ciekawych opowieści Ani Mikity, znanej w Olsztynie bajkopisarki, autorki książek o tematyce ekologicznej oraz pedagożki.
Głównym punktem programu było oczywiście malowanie Street’artowej Szafy, tym razem jej wnętrza, w którym brała również udział m.in. Danuta Krajewska, malarka. Całe rodziny z entuzjazmem włączyły się w tworzenie olsztyńskich portretów oraz widoków inspirowanych miastem, a w trakcie można było prosić Annę Mikitę o dalsze opowieści inspirowane Warmią. Uczestnicy inicjatywy namalowali wiele prac, które wzbudzały zainteresowanie spacerujących po starówce osób. W plenerowej akcji wzięła udział m.in. Ania Wojszel, artystka, dzięki której powstało kilka pięknych obrazów, które również znajdą się na licytacji.

Malowana była nie tylko szafa, ale i stół. Przy nim toczyła się ciekawa dyskusja. Przy Stole Pełnym Opowieści prowadziła ją Monika Hausman-Pniewska. Wszyscy zainteresowani mogli też uzyskać wszelkie potrzebne informacje w punkcie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nie bez powodu, ponieważ Federacja FOSa popierając wszelkie formy aktywności obywatelskiej i zaangażowania mieszkańców w życie i sprawy swojego miasta, osiedla, społeczności lokalnej przyłącza się do promocji OBO. To był jeden z elementów zaplanowanej na najbliższy miesiąc akcji edukacyjno-informacyjnej.

W poniedziałek 12 sierpnia o godzinie 17.00 w sprawie Olsztyńskiego Budżetu obywatelskiego odbędzie się ogólne spotkanie informacyjne w siedzibie FOSy przy ul. Linki 3/4 (IV piętro)

Posted in imprezy.