Pomogliśmy rodakom w Nowych Święcianach na Litwie

Federacja FOSa współpracuje z Warmińsko-Mazurską Koalicją Kresowian deklarując wspólne działania „na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, zwłaszcza w obszarze wzmacniania kontaktów organizacji socjalnych z warmińsko-mazurskimi organizacjami kresowymi oraz polskimi i polonijnymi środowiskami z zagranicy”. W współpracy z Warmińsko-Mazurską Koalicją Kresowian i dzięki naszej zbiórce udało się w ostatnich tygodniach dotrzeć z darami żywnościowymi do 166 mieszkańców Rejonu Święciańskiego na Litwie, skąd otrzymaliśmy właśnie podziękowania za pomoc z pozdrowieniami od Dyrektora Domu Polskiego Edwarda Jedzińskiego (radnego rejonowego) oraz Prezesa Związku Polaków na Litwie, koło Nowe Święciany, Wacława Wikłojcia.

W Nowych Święcianach, położonych około stu kilometrów od Wilna od pięciu lat działa Dom Polski. Polscy seniorzy z tej miejscowości od lat uczestniczą w Integracyjnych Spotkaniach Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Olsztynie, ostatnie odbyło się w czerwcu br.

Posted in informacje.