Medale czekają – zapraszamy na I Bieg Pozarządowy!

Federacja FOSa świętuje 15-lecie. Zapraszamy na oficjalne obchody (23-24 września) ale postanowiliśmy uczcić nasz jubileusz także sportowo. W niedzielę, 29 września zapraszamy na Plażę Miejską w Olsztynie. Na ścieżkach CRS Ukiel zostanie rozegrany I Bieg Pozarządowy. Zapisy na stronie https://superczas.pl już ruszyły.
Na bieg zapraszamy osoby w każdym wieku. Przewidzieliśmy cztery kategorie dla dzieci: do lat 6 (dystans ok. 0,4 km), młodziaków 7-9 lat (dystans ok. 0,75 km), młodziaków 10-13 lat (dystans ok. 0,75 km) – starszaków 14-16 lat (dystans ok. 1,5 km). Te biegi rozegrane zostaną 29 września w godzinach 10.00-10.30
O godzinie 11.00 wystartuje biegł główny na 5 kilometrów. Możemy już zaprezentować medale, które przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników biegów, zarówno dorosłych jak i dzieci. Zwycięzcy kategorii otrzymają pamiątkowe plakietki, których przykładowy projekt również już możemy zaprezentować. O nagrodach dla zwycięzców kategorii wiekowych, a także… najszybszych pozarządowców możemy powiedzieć na razie tyle, że będą bardzo ekologiczne i wyjdą wszystkim na zdrowie.
Cała impreza (od otwarcia biura zawodów) przewidziana jest na godziny 9.00-13.00. Będzie ona także okazją do perezentacji organizacji porzarządowych, które należą do federacji FOSa i w ogóle roli trzeciego sektora w życiu społecznym.
I Bieg Pozarządowy, zorganizowany zostanie jako inicjatywa w projekcie „W drodze do aktywności” realizowanym przez FOSę we współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie i ośrodkami pomocy społecznej z Olsztyna i okolicznych gmin.
Zapraszamy!!!

Posted in imprezy.