Paweł Bielinowicz „Społecznikiem FOSy”

Tyle się u nas dzieje, że nie nadążamy z relacjami. Konkursu „Społecznicy FOSy” nie możemy jednak pominąć, bo to dla nas sprawa ważna i mocno wpisuje się w naszą misję. Od kilku lat doceniamy tych, którzy podejmują innowacyjne działania w obszarze pomocy społecznej. W tym roku tytuł „Społecznika FOSy”, za całokształt działań, zwłaszcza na rzecz wspierania Polaków na Litwie oraz sieciowania organizacji kresowych na Warmii i Mazurach otrzymał Paweł Bielinowicz, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Koalicji Kresowian, współinicjator i współorganizator Europejskich Spotkań Polskich Uniwersytetów III Wieku. W tym roku spotkania te odbyły się po raz trzynasty. Z zagranicy uczestniczyło w nich ok 100 osób, w tym z Łotwy, Litwy, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy, Rumunii, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji.

Wyróżnienie za całokształt działań, przyznaliśmy Uniwersytetowi III Wieku z Morąga. UTW Morąg, jeden z najaktywniejszych w regionie, od lat realizuje szereg działań na rzecz środowiska seniorskiego ( w tym wykłady na wsiach) oraz m.in. prowadzi miejską galerię.
Wyróżnienie otrzymała też Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” z Olsztyna, która wspiera chore dzieciaki z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Jedną z jej sztandarowych akcji jest ogólnopolska kampania Kilometry Dobra, której celem jest zebranie i ułożenie nieprzerwanego i jak najdłuższego ciągu monet o nominale 1 zł. W ramach akcji fundacja zebrała w tym roku 105 610, 11 zł, z której ułożyła 2,4 km DOBRA , co dało jej pierwsze miejsce wśród 48 zgłoszonych miast w Polsce.

Pana Pawła Bielinowicza nagrodziliśmy również nagrodą finansową w kwocie 1000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wskazanego prze niego przedsięwzięcia organizacji, w której działa. Podobnie Uniwersytet III Wieku w Morągu otrzymał nagrodę finansowa w kwocie 500 zł. Laureatowi i wyróżnionym jeszcze raz szczerze gratulujemy!

Posted in informacje.