FOSa na długim dystansie

29 września 2019 na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie rozegrany został I Bieg Pozarządowy. Impreza kończyła wydarzenia związane z jubileuszem 15-lecia Federacji FOSa, sam zaś bieg zorganizowany został jako inicjatywa w projekcie „W drodze do aktywności” realizowanym przez nas wspólnie z ośrodkami pomocy w Olsztynie oraz gminach powiatu olsztyńskiego.
W biegu na 5 kilometrów, poprzedzonym biegami dzieci wzięło udział około 170 zawodników. Najmłodszy uczestnik miał ledwie dwa latka, najstarszy zbliża się do siedemdziesiątki.

I Bieg Pozarządowy był okazją do promowania roli trzeciego sektora, organizacji pozarządowych w życiu naszego społeczeństwa, w tym członkowskich i partnerskich organizacji FOSy: Banku Żywności w Olsztynie, Stowarzyszenia Arka czy Fundacji Żółty Szalik, ale także zdrowego trybu życia. Stąd poza oryginalnymi medalami (jednakowymi dla dzieci i dorosłych) i statuetkami dla zwycięzców, nagrodami były… bukiety z owoców i warzyw oraz zaproszenia na ćwiczenia rehabilitacyjne dla dorosłych, a do parków rozrywki dla dzieci. Sponsorami naszego biegu byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Centrum Rehabilitacyjne Humanus, Drogeria i Sklep Papierniczy Testa (ul. Gębika), Studio Rehabilitacji i Modelowania Sylwetki (ul. Jagiełły), Figolandia (ul. Barcza), Park Linowy (ul. Parkowa) a także Michelin i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie.Medycznym zabezpieczeniem zawodów zajmowała się Pomoc Maltańska z Klebarka Wielkiego i drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi pod Olsztynem.
 Miejsca na mecie miały znaczenie drugorzędne, jednak obecność jednego z najszybszych olsztyńskich biegaczy Pawła Pszczółkowskiego zapewniła wysoki sportowy poziom zawodów. Paweł Pszczółkowski wygrał o… rozmiar buta z Wiktorem Kujawą. Wśród pań zwyciężyła Justyna Kaczmarczyk.
W I Biegu Pozarządowym wyłoniliśmy też najszybszych pozarządowców w regionie. W tej kategorii wystartowali m.in. olsztyńscy radni Mirosław Arczak i Paweł Klonowski, którzy zmienili na lepsze obraz Olsztyna jeśli chodzi o rowery, a także np. dyrygent słynnego na cały świat olsztyńskiego chóru „Bel canto” Jan Połowianiuk, występujący tym razem pod szyldem proekologicznego stowarzyszenia Dzikie Życie Run Team. W zawodach uczestniczyli także pracownicy FOSy i ich dzieci oraz uczestnicy naszych projektów. Wszyscy dobiegli do mety.
Pełne wyniki na stronie https://superczas.pl/biegpozarzadowy2019#main

Zapraszamy wszystkich za rok!

Posted in imprezy.