W Planecie 11 spotkanie z autorką książek dla dzieci

Nie tylko literatura kobieca
Z wykształcenia pedagog, z pasji – autorka książek obyczajowych i dla dzieci. Spotkanie z Marceliną Traut, autorką książek m.in. „Błękitna róża” i „Przygody małpki Kiki” czeka nas w Planecie 11 w Olsztynie w środę 16 października o godz. 17.
Marcelina Traut urodziła się w Biskupcu, ale dziś mieszka w Olsztynie i to tutaj powstają jej książki. Na co dzień jest uczestniczką projektu Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.
Z wykształcenia jest pedagogiem, ale literatura zawsze była jej pasją. W 2006 roku postanowiła napisać swoją pierwszą książkę. To był czas, kiedy kończyła właśnie studia licencjackie.
– Co lubię w pisaniu? Sam proces tworzenia. Na początku pisałam do szuflady i dzięki temu powstały trzy opowiadania – wspomina Marcelina Traut, olsztynianka. – W końcu trafiłam na wydawnictwo „Black Unicorn”, które wspiera młodych pisarzy. Wiadomo, że początkującemu autorowi nie jest łatwo, ale dużo pomagają.
Dziś na koncie ma m.in. powieści „ „Błękitną różę”, „Pod jednym dachem”, „Dwie połówki jabłka”.
Literatura kobieca stała się jej pasją. W swoich powieściach pisze o relacjach, ale też opisuje współczesną miłość.

– Kolejne książki wydałam już na własną ręke – dodaje Marcelina Traut. – Co mnie inspiruje? Relacje międzyludzkie, o nich głównie piszę w swoich powieściach. Na początku założyłam, że chciałabym, żeby moja każda książka była inna gatunkowo. Może będzie to fantasy, obyczajówka, może w końcu trafi się fajny kryminał. Chciałam, żeby były różne gatunkowo. Zaczęłam od mieszanki romansów i powieści obyczajowej. Mówi się, że to literatura kobieca, ale wiem, że moje książki czytają również mężczyźni.
Prywatnie jest mamą dwóch córek i z myślą o nich powstała historia „Przygody małpki Kiki”.
– Lubią książki i same już czytają – dodaje autorka. To nie jest typowa bajka, bo chciałam, żeby połączyć opowieść dla dzieci z kolorowanką. I to się udało.
Autorka planuje już kolejne powieści, a o planach i marzeniach opowie w czasie spotkania w Planecie 11

Posted in spotkania.