Karmniki i budki dla Fundacji „Albatros” w Bukwałdzie

Uczestnicy XVI edycji JOB-firmy postanowili wesprzeć podopiecznych azylu dla dzikich ptaków w Bukwałdzie i zadbać o nich w nadchodzącym zimowym a później wiosennym sezonie. Wcześniej, pod okiem zaprzyjaźnionego ornitologa Sebastiana Wręgi, który opowiedział uczestnikom o potrzebach ptaków zimujących w Polsce a także tych, które na wiosnę wracają, poświęcili kilka dni na budowanie karmników i budek lęgowych.

Na początku października efekty swojej pracy postanowili przekazać Fundacji „Albatros” w Bukwałdzie. Zajmuje się ona leczeniem i opieką nad dzikimi ptakami, które po różnych wypadkach trafiają do azylu: bocianami, czaplami, żurawiami. W Bukwałdzie są one poddawane leczeniu i rehabilitacji a następnie wypuszczane na wolność. Niektóre z nich pozostają w azylu na stałe, gdyż nie są w stanie przeżyć na wolności ze względu na swoją kondycję lub też, niestety, ze względu na niewłaściwą opieką ludzi, którzy oswoili zwierzę przed oddaniem go pod opiekę Fundacji. Po terenie Ptasiej Akademii oprowadziła uczestników Pani Ewa Rumińska założycielka Fundacji, która wyraziła ogromną wdzięczność za przywiezione dary. Zachęciła również do dołączenia do zespołu Ptasiej Straży, której to wolontariusze obierają zgłoszenia o potrzebujących pomocy ptakach z naszego regionu.

JOB-firma funkcjonuje w ramach projektu W drodze do aktywności” realizowanego przez Federację FOSa, Bank Żywności w Olsztynie oraz Ośrodki Pomocy Społecznej w Barczewie, Gietrzwałdzie, Jonkowie, Olsztynie, Purdzie i Stawigudzie.

Posted in projekty.