wARTe Świeczki – nowe artystyczne miejsce w Olsztynie

To nowe miejsce na mapie Olsztyna. Przy ulicy Skłodowskiej-Curie, pod numerem 6 A, w sobotę 23 listopada uroczyście otwarto galerię i miejsce warsztatów „Warte świeczki”. Warto tam zajrzeć.

W samym centrum miasta, tuż obok olsztyńskiego ratusza, w galerii „Warte świeczki” kupicie unikalne rękodzieło, które tworzą m.in. osoby niepełnosprawne. „Warte świeczki” to galeria i miejsce warsztatów, które prowadzi Spółdzielnia Socjalna HuManus, wśród której założycieli była m.in. Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa. Jako, że to miejsce stworzone przez społeczników, ma też swoją misję.

– To będzie miejsce warsztatów. na które zapraszamy wszystkie osoby, które chcą nauczyć się robić piękne rzeczy – zachęca Agnieszka Koprucka ze Spółdzielni Socjalnej HuManus. – To będzie też galeria, gdzie będzie można zakupić też przedmioty, które stworzyły m.in. osoby niepełnosprawne. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na działalność galerii, ale również pomoże osobom niepełnosprawnym rozwijać swoją artystyczną pasję.

„Warte świeczki” jest również miejscem, gdzie można ciekawie i twórczo spędzić czas.

– W „Warte świeczki” będą organizowane ogólnodostępne warsztaty, ale również ma być to miejsce dla osób niepełnosprawnych – dodaje Agnieszka Koprucka. – Tutaj będą mogły skorzystać z sali warsztatowej, a także wystawiać swoje prace. Chcemy, by dzięki nam nie zamykali się w czterech ścianach i mogli realizować swoje talenty.

Działalność galerii i miejsca warsztatów zainaugurowały warsztaty z quillingu prowadzone przez Paulinę Karwowską z Federacji FOSa. Quilling to tworzenie ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. To trochę jak szydełkowanie papierem.

– Z pewnością takie miejsce jest potrzebne – ocenia pani Kinga, która wzięła udział w warsztatach. – Dzięki projektom i inicjatywom Federacji FOSa mam okazję robić naprawdę ciekawe rzeczy. I odkryłam, że mam w sobie taką potrzebę.

Pamiętacie, że w „Warte świeczki” czeka na was wiele atrakcji. Przede wszystkim produkty, które już dziś można zakupić i będą idealnym prezentem dla naszych najbliższych. Wśród wystawiających jest Jadwiga Miętus z Olsztyna.

– Jestem na emeryturze i zawsze nie lubiłam się nudzić – mówi Jadwiga Miętus. – Robię kwiaty ze wstążek, ale też kwiaty z juty. Do tej pory były to prezenty dla moich najbliższych, teraz mogę je wystawić. Z czego bardzo się cieszę.

Chcecie zobaczyć prace entuzjastów, którzy w galerii przy Skłodowskiej- Curie znaleźli swoje miejsce? Zajrzyjcie tam. Galeria czeka na odwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 11-18, a w soboty w godz. 10-15.
Dekalog według „Warte świeczki”:
1. Każdy produkt w naszej galerii to hand made.
2. Dbamy o środowisko, sprzedane produkty z wielką starannością wyłącznie pakujemy w eko papier.
3. Śledzimy trendy.
4. Wyszukujemy perełki naszych lokalnych cudotwórców.
5. Jesteśmy pozytywni i uśmiechnięci.
6. Zaskakujemy nowościami w produktach i ofercie warsztatów.
7. Słuchamy oczekiwań i potrzeb naszych klientów.
8. Dajemy przestrzeń do kreatywności innym.
9. Miłujemy piękne rzeczy.
10. Wszystko piękne, z serduchem zrobione jest przede wszystkim wARTe Świeczki!

Także: https://www.olsztyn24.com/news/34499-nowa-galeria-z-rekodzielem-pojawila-sie-na-mapie-olsztyna.html

Posted in imprezy, informacje.