Kiermasze świąteczne Federacji FOSa

Federacja FOSa w tym roku dołączyła się również do udziału w jarmarkach świątecznych. Wzięła udział m.in. w Jarmarku Warmińskim oraz kiermaszu w starostwie powiatowym.

W arkadach na starówce, 12 i 13 grudnia, dzięki uprzejmości Galeria Usługa Jazz, można było kupić rękodzieło, które na co dzień możemy oglądać w Galerii Warte Świeczki. W ten sposób Federacja FOSa dołączyła do wydarzeń jednego z największych grudniowych wydarzeń w mieście.

Warmiński Jarmark Świąteczny, to jedna z większych imprez, którą organizuje olsztyński MOK. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem promującym ekologię: „Naturalnie święta!”.

W kiermaszu wzięła udział również Federacja FOSa. Swoje prace przygotowały m.in. Joanna Przyborowska, Elżbieta Wypich, Luiza Stawińska Stasik „Matka Kijek i Szmatka”, Joanna Chrzanowska – Osipiak i Tomasz Czarniewski skarpeciaki. Autorami prac byli również uczestnicy JOB Firmy i OKIS-u, projektów Federacji FOSa.

Z kolei 16 grudnia w Starostwie Powiatowym w Olsztynie w ramach inicjatywy projektu „W drodze do aktywności” wzięliśmy udział w Kiermaszu Świątecznym. Unikatowe bombki, karty na Boże Narodzenie i elementy dekoracyjne wykonane ręcznie przez uczestników projektu i artystów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dochód z wydarzeń będzie przeznaczony na fundusz stypendialny Fundacji „Żółty Szalik”.

Posted in informacje.