„W drodze do aktywności” – spotkanie 12 lutego w Purdzie

Trwa nabór do projektu „W drodze do aktywności” edycja 2, w którym mogą wziąć udział osoby z Olsztyna, gminy Barczewo, Dywity, Gietrzwałdu, Jonkowa, Purdy i Stawigudy. Spotkanie informacyjne odbędzie się 12 lutego o godz. 15 w bibliotece w Purdzie.

OGŁASZAMY NABÓR DO PROGRAMU
„W DRODZE DO AKTYWNOŚCI – EDYCJA 2”!!!

Czekają na Ciebie: staże, kursy, szkolenia, atrakcyjne warsztaty, pośrednictwo pracy i wiele innych form wsparcia!

Pomożemy Ci wypromować Twoje uzdolnienia i rozwinąć skrzydła Twojej kariery w oparciu o to kim naprawdę chcesz być!

Jeśli będzie trzeba, zapewnimy Ci pomoc prawnika, dietetyka, coacha, doradcy biznesowego lub innego specjalisty dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb – to Ty decydujesz w jaki sposób będzie wyglądała Twoja ścieżka w projekcie!

Personel projektu to świetni specjaliści. W naszej pracy stawiamy na człowieka, wierzymy w pozytywne zmiany, współpracę i empatię. Sukces pierwszej edycji (stałe zatrudnienie uzyskało ponad 140 osób!!!) daje nam przekonanie, że w kolejnej będzie jeszcze lepiej!

Dla kogo jest projekt?

Projekt skierowany jest dla osób w trudnej sytuacji życiowej, zamieszkujących Miasto Olsztyn lub gminy: Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda.

Co oferujemy?

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Uczestnictwo w projekcie trwa 8 miesięcy, tj.: od 1 lutego 2020 do 30.09. 2020 r.

KURSY, SZKOLENIA I STAŻE U PRACODAWCÓW – wyposażymy Cię w kompetencje i umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia. Ścieżka Twojego rozwoju zawodowego będzie oparta o Twoje pomysły
i oczekiwania!
Pomożemy Ci spełnić Twoje marzenia!

DORADCA ZAWODOWY – zbada Twoje predyspozycje zawodowe, określi ścieżki rozwoju zawodowego. Przygotuję do rozmowy kwalifikacyjnej, będzie wspierał Cię w szukaniu pracy.

TRENER PRACY I POŚREDNIK znajdą dla Ciebie miejsce pracy zgodne z Twoimi oczekiwaniami, zainteresowaniami i predyspozycjami, skontaktują się w Twoim imieniu z pracodawcą i zorganizują spotkanie. Będą też wspierać Cię na nowym stanowisku.

PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE

prawnik wskaże sposób rozwiązania twojego problemu prawnego, pomoże sporządzić, przygotować się do sprawy sądowej lub mediacji

dietetyk określi odpowiednią dla Ciebie dietę i zasady doboru produktów spożywczych do planowania jadłospisów dla Ciebie i Twojej rodziny,

doradca biznesowy – pomoże wypracować biznesplan, poszukać dofinansowania na założenie własnej firmy,

psycholog pomoże Ci uwolnić się od obaw i uczynić Twoje życie lepszym, nauczy jak z odwagą wyrażać swoje opinie, myśli i uczucia, zrozumieć swoje zachowania, poprawić relacje z innymi, zwiększyć motywację do zmian

pracownik środowiskowy pomoże Ci rozwiązać trudną sytuację życiową lub znaleźć wsparcie
w instytucjach np. MOPS, szkołach, urzędach

i inne poradnictwo, w zależności od tego czego będziesz potrzebować – katalog wsparcia jest (niemal) nieograniczony!

TRENINGOWE CENTRUM ROZWOJU

Zadbamy o Twój rozwój na wielu płaszczyznach – zabierzemy Cię do różnych instytucji (np. rzecznika konsumenta, Państwowej Inspekcji Pracy…) i pokażemy w jaki sposób mogą one wesprzeć Cię w codziennych problemach. Pójdziemy też do kina, teatru, filharmonii, restauracji – rozwój duchowy też jest ważny!

JOB Firma – to 5 tygodniowa przygoda w symulacyjnym przedsiębiorstwie. Rozwiniesz swoje kompetencje zawodowe w nowocześnie wyposażonym biurze w ramach innowacyjnego programu szkoleniowego. Nie tylko nauczysz się jak pracować w zespole i wykorzystywać nowoczesne technologie, ale też weźmiesz udział w czymś wartościowym – każda edycja przeprowadza zorganizowaną przez siebie inicjatywę.
Będziesz mieć okazję by uczynić świat lepszym!

ANIMATOR ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – pokaże jak zadbać o zdrowie poprzez różne formy aktywności fizycznej. Nie trzeba kupować drogich karnetów na siłownię czy fitness klubów by być FIT!

INICJATYWY SĄSIEDZKIE, PIKNIKI RODZINNE, IMPREZY ŚWIĄTECZNE. WARSZTATY PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI – Nasi animatorzy mają głowę pełną pomysłów i ciągle coś ciekawego organizują, wymyślają. Chętnie również zrobią coś dobrego na terenie Twojego podwórka!

Ponadto, zaopiekujemy się Twoim dzieckiem/dziećmi jeśli będziesz na zajęciach, spotkaniach projektowych. Dowieziemy Cię również na zajęcia jeśli mieszkasz w miejscowości, która jest niedostatecznie skomunikowana z Olsztynem. Podczas warsztatów zapewniamy obiad i materiały szkoleniowe.

Co da Ci udział w projekcie?

  • poprawę sytuacji zawodowej i życiowej
  • wzrost kompetencji społecznych
  • wzrost umiejętności organizacyjnych, planowania, zarządzania sobą w czasie
  • wyprostowanie problemów prawnych
  • poznanie nowych, ciekawych ludzi
  • poprawa umiejętności pracy w grupie
  • radzenie sobie ze stresem, nauka techniki relaksacji
  • poprawa jakości życia poprzez zdrową dietę i styl życia
  • pracę z profesjonalistami, ekspertami w swoich dziedzinach

Jak do nas dołączyć?

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie zgłoś się do nas:

Federacja FOSa: ul. Linki 3/4, 10-535 Olsztyn (4 piętro, jest winda) tel. 739 250 621. Lokal dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W naszym biurze personel projektu pomoże wypełnić dokumenty rekrutacyjne, umówi Cię na spotkania diagnostyczne, podczas których ustalone zostaną jakie formy wsparcia w projekcie są Ci najbardziej potrzebne.

Kontakt:

koordynatorka projektu – Marta Liberadzka 739 250 621

asystentka koordynatorki – Natalia Preilowska 739 250 621

Posted in projekty, spotkania.