Tadeusz Milewski 1938-2020

W Olsztynie zmarł Tadeusz Milewski, działacz społeczny i sportowy, założyciel i od ponad ćwierć wieku prezes Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Tadeusz Milewski urodził się w Białymstoku, lecz od 1945 roku mieszkał z Olsztynie. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jako zawodnik „Gwardii” Olsztyn przez wiele lat był w lekkoatletycznej kadrze narodowej w biegach długodystansowych, medalistą paraolimpiady.

Jego karierę sportową przerwał w 1971 roku wypadek, na skutek którego w znacznym stopniu utracił wzrok. Aktywność Tadeusza Milewskiego przeniosła się wówczas w sferę społeczną: od Polskiego Związku Niewidomych poczynając, po działania na rzecz przywrócenia świetności Stadionu Leśnego w Olsztynie i promocję sportu w środowisku osób niepełnosprawnych. Dekady działalności uczyniły z niego jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych działaczy społecznych na Warmii i Mazurach.

Jako prezes Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w samego początku istnienia FOSy, wielokrotnie współpracował przy projektach realizowanych przez federację oraz organizacje w niej stowarzyszone. Będzie nam Go bardzo brakowało.