Generacja nr 28

Nowa „Generacja” już dostępna!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Generacji”. W 28 numerze znalazło się wiele ciekawych tematów związanych z m.in. sytuacją seniorów, ale nie tylko. W najnowszym wydaniu przedstawiamy również giżyckie środowisko seniorskie. To w Giżycku działa Klub Seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rada Seniorów, Radio SoVo. Nie dziwnego, że to właśnie tutaj mieszka nagrodzona tytułem najaktywniejszej seniorki Warmii i Mazur – Maria Popieluch, założycielka i prezes Stowarzyszenia na rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk”.

W tym numerze opisujemy też inne Rady Seniorów, zarówno te istniejące, jak również nowo powstałe. W artykule „Seniorski głos w gminach” Karol Fryta w rozmowie z Bartłomiejem Głuszakiem, prezesem Federacji FOSa porusza temat powstawania i funkcjonowania gminnych rad seniorów. To właśnie Federacja FOSa od kilku lat wspiera ten proces. FOSa poparła działania związane z m.in. powołaniem w 2018 roku Społecznej Wojewódzkiej Rady Seniorów.

W 28 numerze „Generacji” podsumowujemy również konkurs kulinarny Federacji FOSa, rozmawiamy z wyjątkowym Benedyktem Kolczyńskim ze Stawigudy, który urodził się w Afryce, ale to właśnie pod Olsztynem odnalazł swoje miejsce na ziemi. O technikach relaksacyjnych pisze Marcin Borkowski, psycholog Federacji FOSa. Jeśli więc szukacie gazety, gdzie w różnorodny sposób piszemy o seniorach z województwa, to „Generacja” spełni wasze oczekiwania.

Generacja nr 28