Gotowi na wiek – projekt dla Olsztynianek i Olsztyniaków 60+

Projekt pt. „Gotowi na wiek” jest realizowany w okresie 01.07.2024 r. do 31.12.2024 r. przez Federację FOSa, w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Olsztyn.
Celem głównym projektu jest wzrost aktywności fizycznej co najmniej 75 osób starszych (60+) zamieszkujących miasto Olsztyn, poprzez udział w cyklicznych spacerach tematycznych, bieżącego wsparcia animatora aktywności ruchowej, warsztatów z zakresu aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
W ramach projektu:
- 75 seniorów zostanie objętych wparciem - podniesie swoją aktywność fizyczną i społeczną
- odbędzie się 18 spacerów tematycznych
- zorganizowanych zostanie 6 warsztatów aktywności ruchowej i manualne
- zwiększy się poziom integracji i uczestnictwa w życiu społecznym uczestników projektu
- podniesie się stopień zaspokojenia potrzeb fizycznych i psychicznych u osób starszych
- rozwinięte zostaną umiejętności dbałości o własne zdrowie.
Koordynatorka projektu: Anna Książak-Gregorczyk (mail: a.ksiazak@federacjafosa.pl, tel. 89 523 60 92 lub 503 466 700.
Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Gminy Olsztyn.
Wysokość przekazanych środków finansowych: 44 820,00 zł

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Olsztyn