Zapraszamy na Warsztaty dziennikarskie Magazynu GENERACJA!

Warsztaty dziennikarskie  Magazynu Środowisk Seniorskich Generacja

21-22.X.2024 r., Hotelu Best Western, Al.Warszawska 39, Olsztyn

Jesteś dziennikarzem społecznym? Chcesz nim zostać?

Magazyn Środowisk Seniorskich GENERACJA zaprasza do współpracy!

GENERACJA od wielu lat towarzyszy środowiskom seniorskim z Warmii i Mazur. Obserwujemy życie społeczne, prezentujemy zachodzące procesy  i zmiany. Przybliżamy sylwetki osób i organizacji oraz instytucji działających na rzecz osób starszych. Organizujemy konkursy literackie, prezentujemy szereg stałych rubryk.  W tym dziele towarzyszy nam wiele osób – dziennikarzy społecznych.  Są to zarówno osoby doświadczone, jak i dopiero zdobywające amatorsko szlify dziennikarskie, ale z zapałem realizujące się w tym zakresie.

Federacja FOSa, wydawca Generacji, zaprasza wszystkich zainteresowanych współpracą z Generacją, na warsztaty dziennikarskie.

Zapraszamy zarówno dotychczasowych współpracowników, jak i nowe osoby; zarówno doświadczonych dziennikarzy, jak i  dziennikarzy amatorów lub osoby chcące dopiero rozpocząć przygodę z dziennikarstwem. Pierwszeństwo mają osoby 60+, ale w miarę dostępności miejsc jesteśmy również otwarci na pozostałe osoby.

W programie przewidujemy:

– warsztat z podstaw tworzenia tekstów dziennikarskich

– warsztaty dot. dziennikarstwa senioralnego, w tym współpracy z Magazynem Generacja

– spotkanie z dziennikarką Radia Olsztyn

– reportaż wcieleniowy

Warsztaty poprowadzą zarówno dziennikarze Generacji, jak i innych mediów, np. Radia Olsztyn. Drugi dzień to warsztaty i spotkanie z Karoliną Rogaską, dziennikarką Nesweek Polska.

Warsztaty odbędą się w dniach 21-22.X.2024 r. w Olsztynie, w Hotelu Best Western, Al.Warszawska 39, Olsztyn

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do dnia 15.10.2024 r. poprzez formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-1V9MxJxsH-drGn69lsfC0jOazt8AUZPtB-5_fIW2O_d1wQ/viewform?usp=sf_link

Jeśli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt z Panią Dorotą Jeżowską-Olszewską pod nr tel. 89 523-60-92 email biuro@federacjafosa.pl

Program:

10.00 – 11.30 Jak mówić o osobach starszych. Tworzenie tekstów dziennikarskich

11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

11.45 – 13.15 Cd. Jak mówić o osobach starszych. Tworzenie tekstów dziennikarskich

13.15 – 14.00 Obiad

14.00 – 15.00 Cd. Jak mówić o osobach starszych. Tworzenie tekstów dziennikarskich

– Aneta Fabisiak-Hill, Katarzyna Janków-Mazurkiewicz/ Magazyn Generacja

15.00 – 15.45 Dziennikarstwo w Generacji – Bartłomiej Głuszak /Redaktor naczelny Magazynu Generacja

15.45 – 16.00 Przerwa kawowa

16.00 – 17.30 Specyfika pracy dziennikarzy na Warmii

i Mazurach – Izabela Malewska/Polskie Radio Olsztyn S.A.

18.00 Kolacja

9.00 – 13.00

Codzienność dziennikarska. Reportaż wcieleniowy, tematy seniorskie i nie tylko – Karolina Rogaska / dziennikarka Newsweek Polska

13.00 Podsumowanie. Obiad

Sylwetki prowadzących warsztaty:

Karolina Rogaska – absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, reporterka i dziennikarka “Newsweeka”. Jej teksty ukazywały się m.in. w “Charakterach”, “Dzienniku Opinii”,
w Onecie, Wirtualnej Polsce oraz w “Dużym Formacie” “Gazety Wyborczej”. Współautorka poradnika “Jak mówić i pisać o osobach LGBT+?”, autorka książki “Bez wstydu. Sekspraca w Polsce”. W 2023 r. została laureatką konkursu „Twarze Ubóstwa” im. Bartosza Mioduszewskiego.

Izabela Malewska – z Polskim Radiem Olsztyn związana od 1997 roku. Jest współprowadzącą codziennego pasma „Bliższe Spotkania”, gdzie stawia na edukację i poradnictwo. Do radiowego studia zaprasza osoby, które nie tylko inspirują artystycznie, ale przede wszystkim społecznie. Współprowadząca programu porannego w TVP3 Olsztyn.

Bartłomiej Głuszak – redaktor naczelny „Generacji”, absolwent Politologii, specjalizacja dziennikarstwo na Akademii Jana Kazimierza. W przeszłości redaktor prowadzący Pisma „Pozarządowiec”, współpracownik „Nowości” w Toruniu  i redaktor „Głosu Chełmżyńskiego” (1996/97), Szef działu „Społeczeństwo Obywatelskie” w ogólnopolskim piśmie „Obywatel Reporter” (od IX 2001 r. do 2003 r.), publikacje w piśmie „Fundusze Europejskie”.

Katarzyna Janków-Mazurkiewicz – dziennikarka, publikująca m.in. w  „Gazecie Olsztyńskiej” oraz „Pozarządowcu”. Redaktor prowadząca Magazynu Środowisk Seniorskich „Generacja”.

Aneta Fabisiak-Hill – współtwórczyni i wieloletni wydawca „Gazety Dywickiej”. Menadżerka Magazynu Środowisk Seniorskich „Generacja”. Specjalistka w dziedzinie tworzenia
i produkcji kampanii społecznych.