Projekt pt. „Centrum Wolontariatu Federacji FOSa – wsparcie organizacji wolontariatu w mieście Olsztyn i powiecie olsztyńskim” jest realizowany w okresie 1.07.2024 r. do 30.09.2024 r. przez Federację FOSa.

Naszym głównym celem, który chcemy osiągnąć w niniejszym projekcie, jest promocja i rozwój wolontariatu w Mieście Olsztyn i powiecie olsztyńskim poprzez: szkolenia koordynatorów wolontariatu na temat zasad tworzenia, organizacji i prowadzenia wolontariatu; promowanie i wymianę dobrych praktyk w wyżej wymienionym zakresie; oraz wsparcie działań integrujących wolontariuszy.

Projekt skierowany jest do grupy min. 30 os., mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego niezależnie od wieku (w tym 16 kobiet), których w ramach projektu będziemy angażować w działalność wolontariacką. Kolejnym odbiorcą będzie min. 20 koordynatorów wolontariatu z organizacji pozarządowych, szkół, placówek edukacyjnych, firm rozwijających wolontariat pracowniczy, instytucji, którym zapewnimy specjalistyczne wsparcie z zakresu organizacji wolontariatu przeprowadzimy działania umożliwiające wymianę doświadczeń oraz integrację regionalnej sieci wolontariatu.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych minimum 50 osób z obszaru Miasta Olsztyn i powiatu olsztyńskiego. Dodatkowo, projekt zapewni wsparcie dla co najmniej 30 “nowych” wolontariuszy z tego samego regionu. Również minimum 30 wolontariuszy weźmie udział w praktykach wolontariackich. W projekcie uczestniczyć będzie także co najmniej 20 koordynatorów wolontariatu z obszaru Miasta Olsztyn i powiatu olsztyńskiego, którzy otrzymają odpowiednie wsparcie.

Ponadto, dla uczestników projektu zostanie zrealizowanych minimum 130 godzin wsparcia szkoleniowego i doradczego. W ramach praktyk wolontariackich oraz inicjatyw wolontariackich wsparcie otrzyma minimum 30 osób starszych i zależnych. Projekt przewiduje również przeprowadzenie co najmniej jednej inicjatywy społecznej, zaplanowanej i zrealizowanej przez jego uczestników. Na koniec, w ramach projektu odbędzie się co najmniej jedno spotkanie regionalnej sieci koordynatorów wolontariatu.

Projekt sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego

Wartość dofinansowania: 20 000,00 zł. Całkowity koszt projektu: 24 800,00 zł.

Koordynator projektu: Milena Jędrzejewska, m.jedrzejewska@federacjafosa.pl, 89 523-60-92