Dołącz do Szkoły Opiekunów Osób Niesamodzielnych!

Opiekujesz się osobą niesamodzielną lub jesteś osobą starszą i nie wiesz jak zadbać o swoje zdrowie?

Zapraszamy do udziału w Szkole dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych, która ma na celu wsparcie i rozwój umiejętności osób opiekujących się bliskimi lub podopiecznymi wymagającymi wsparcia.

Szkoła to wyjątkowa okazja do zdobycia wiedzy oraz praktycznych umiejętności, które pomogą w codziennej opiece oraz poprawiają jakość życia zarówno opiekunów, jak i osób, którymi się zajmują. Spotkania w formie 2 godzinnych warsztatów prowadzi pielęgniarka i doradca specjalistyczny w zakresie sprawności ruchowej.

Program Szkoły obejmuje:

– teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z opieką,

– pielęgnacja osoby niesamodzielnej – zasady i techniki utrzymania higieny,

– zapobieganie i leczenie ran i odleżyn,

– ogólne zasady dotyczące przemieszczania się osób o obniżonej sprawności,

– profilaktyka upadków,

– pomoce ułatwiające przemieszczanie – przegląd możliwości dostępnych na rynku, dobór przedmiotów ortopedycznych i pomocniczych,

Termin realizacji Szkoły: czerwiec – grudzień 2024r.

Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w Szkole zadzwoń tel. kom. 799 099 862 lub przyjdź ul. Linki ¾, IV piętro, Olsztyn

Działanie realizowane przez Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w ramach projektu „Regionalna Strefa Pomocy” finansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Czekamy na Was z otwartymi ramionami! Razem sprawimy, że opieka stanie się łatwiejsza i bardziej satysfakcjonująca.