Dwudniowe Spotkanie Organizacji Socjalnych w Górowie Iławeckim

Mamy przyjemność zaprosić Organizacje Socjalne do udziału w dwudniowym spotkaniu organizacji członkowskich Federacji FOSa, które odbędzie się w dniach 19-20 września br. w Górowie Iławeckim, ul. Kardynała Wyszyńskiego 13, w gościnnych progach Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” – naszej organizacji członkowskiej.

Główna idea spotkania, to miejsce organizacji pozarządowych w usługach  społecznych. Tym tematem Federacja FOSa zajmuje się od dawna, teraz  jesteśmy w szczególnym momencie. Z jednej strony powstał krajowy i regionalny program deinstytucjonalizacji usług społecznych, z drugiej  strony tempa nabiera wdrażanie funduszy unijnych, w tym nacelowanych na  rozwój usług społecznych.

O związanych z tym wyzwaniach, konkretnych krokach i  możliwościach chcemy rozmawiać podczas spotkania.

Spotkanie, to również przestrzeń do rozmowy o sytuacji organizacji  socjalnych. Przekażemy Wam informacje o ofertach FOSy, o możliwych źródłach  finansowania, chcemy też zebrać informacje nt. Waszych potrzeb, by odpowiednio móc kształtować naszą ofertę i planować wsparcie.

W trakcie spotkania rozstrzygniemy też kolejną edycję konkursu Społecznik Warmii  i Mazur.

Aby zarejestrować się na wydarzenie, należy wypełnić  Formularz zgłoszeniowy do udziału w spotkaniu POZARZĄDOWYCH ORGANIZACJI SOCJALNYCH 19-20.09.2023 r., Górowo Iławeckie (google.com) do dnia 6 września 2023 roku do godz. 10.00.  W przypadku pytań prosimy o kontakt z Moniką Stanką, tel. 89 523 60 92.

Ze względu na limit miejsc, do udziału w spotkaniu mogą zgłosić się maksymalnie 2 osoby z jednej organizacji, przy czym przy dużej liczbie zgłoszeń, co najmniej jedna osoba będzie miała pierwszeństwo.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem oraz oficjalnym zaproszeniem na spotkanie:

program 19-20.2023

Zaproszenie na dwudniowe spotkanie Pozarządowych Organizacji Socjalnych