Dzień Otwarty w Centrum Wolontariatu przy federacji FOSa

W ramach akcji „Samotność nie wyjeżdża na wakacje” Centrum Wolontariatu przy Federacji FOSa zorganizowało 15 lipca 2021 roku dzień otwarty wolontariatu.

Była to okazja do spotkania się w większym gronie i omówienia dotychczasowych działań oraz planów na przyszłość. Nie mogło w tym dniu zabraknąć naszych aktywnych Wolontariuszy, którzy na co dzień są zaangażowani m.in. w regularną pomoc seniorom, osobom niesamodzielnym oraz wolontariat akcyjny. Choć okres wakacji nie sprzyja wysokiej frekwencji, to uczestnicy nie zawiedli. Nasi Wolontariusze – podobnie jak my – mają świadomość, że ich wsparcie potrzebne jest przez cały rok, bo przecież samotność seniorów czy problemy osób potrzebujących nie wyjeżdżają na urlop!

Dzień otwarty w Centrum był także okazją dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z wolontariatem do spotkania z nami, w celu określenia przestrzeni i zakresu możliwej współpracy. W ramach działań realizowanych w Korpusie Solidarności – projekcie dedykowanym rozwojowi i promocji wolontariatu długoterminowego – mieliśmy także przygotowane dla naszych gości warsztaty rozwijające. Wolontariusze mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach ze specjalistami. O tym „Jak rozmawiać z seniorami i ludźmi w trudnej sytuacji życiowej” z pasją opowiadała Pani Zenona Ćwiklińska socjolog, dyrektor Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Olsztynie, zajmująca się pomocą społeczną od 1992 roku, członkini Gminnej Rady Pożytku Publicznego w Olsztynie. O czerpaniu radości z pomagania opowiadał z kolei Marcin Borkowski – psycholog z Federacji FOSa, terapeuta dialogu motywującego, który poprowadził warsztaty pt.” „Wolontariat – radość współBYCIA”. Za sprawą dnia otwartego kilka nowych osób wkręciło się w wolontariat i zadeklarowało gotowość przyłączenia się do naszych działań. Podobne spotkania będziemy z pewnością organizować częściej, bo nic nie jest w stanie zastąpić dawki pozytywnej energii, która wyzwala się podczas rozmów „na żywo” w gronie osób mocno zaangażowanych w pomaganie. Wszystkich zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu: tel. +48 887 187 009, e-mail:wolontariat@federacjafosa.pl.

Zapraszamy także na nasz fanpage na FB Centrum Wolontariatu Federacji FOSa.