Happening muzyczny “Łączymy siły dla Ukrainy”

Happening muzyczny, pt. “Łączymy Siły Dla Ukrainy” za nami. 16 marca na Placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie pokazaliśmy, że muzyka nie zna granic ani podziałów, nie wymaga znajomości języka ani specjalnych zabiegów, by w prosty, niemal natychmiastowy sposób poprawić nasze codzienne funkcjonowanie. Muzyka leczy, otwiera serca, oczyszcza myśli, koi nerwy i budzi nadzieję na lepsze jutro. Szczególnie teraz, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, tego typu działania, rozładowujące nasze wewnętrzne napięcia i stresy wydają nam się szczególnie potrzebne. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że byliście z nami, współtworząc niesamowity klimat i energię tego wydarzenia. Dziękujemy za ciepłe słowa wsparcia i solidarności, kierowane do naszych sąsiadów z Ukrainy, których tak wiele usłyszeliśmy od osób zatrzymujących się, choć na moment przed naszym muzycznym namiotem. Dziękujemy, że znaleźliście chwilę na rozmowę, przy wspólnej herbacie, kawie i ciastku.
Powodzenie akcji i uzyskany efekt, nie byłby jednak możliwy gdyby nie osoby, które organizowały i współtworzyły całe wydarzenie. Przede wszystkim trzeba tu wymienić całą ekipę uczestników projektu W drodze do aktywności – edycja II, programu JOB FIRMA (Ania, Asia, Marta, Beata i jej córka Asia, Jarek, Krzysiek), którzy byli zaangażowani od samego początku i wzięli na siebie cały ciężar związany z przygotowaniami wydarzenia. Niepowtarzalny klimat oraz atmosfera przyjaźni, pokoju, serdeczności, uśmiechu i solidarności, jaka unosiła się wokół Placu Konsulatu Polskiego to w głównej mierze zasługa naszych wspaniałych muzyków, Ania Broda, Anka Banachomska, Marcin Borkowski, Paulina, Rafał oraz Andriej – muzyk z Ukrainy. Słowa podziękowania należą się także naszym fosowym psychologom – Marcin Borkowski, Agnieszka Węckowicz, Monika Hausman-Pniewska – którzy integrując się z odbiorcami akcji świadczyli jednocześnie szybką pomoc w postaci wsparcia psychologicznego. Dziękujemy także przemiłej pani z Bufet Ster w budynku NOT, za wsparcie energetyczne o napięciu 230V, bez którego nie bylibyśmy w Olsztynie tak dobrze słyszalni;) Dziękujemy Pałac Młodzieży Olsztyn za stałą już i jak zwykle fantastyczną współpracę w zakresie profesjonalnego nagłośnienia naszej happeningowej sceny.
Bez Was nie byłoby tak jak było:)
Dziękujemy.
Anna Zimowska-Kryczka – animatorka społeczno-kulturalny