Kawiarenka naprawcza w galerii “Warte Świeczki”

Już 12 marca 2020 roku rusza w Olsztynie pierwsza Kawiarenka Naprawcza. Czym są? To międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku w Amsterdamie przez Martine Postma. Z usług pierwszej Olsztyńskiej Kawiarenki Naprawczej będzie można skorzystać w Galerii „Warte Świeczki” przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6a. Mottem przewodnim jest idea zero waste, którą oddaje hasło: „Naprawiaj-nie wyrzucaj”. Nasi animatorzy, eksperci i specjaliści pomogą nadać drugie życie starym przedmiotom, udzielą porad dotyczących napraw sprzętów domowych a także wzmocnią wiedzę i kompetencje. Znakiem rozpoznawczym naszej kawiarenki będzie kreatywność, sztuka, praca na relacjach. Kawiarenka ma służyć samopomocy i integracji społecznej, dlatego w trakcie naszych spotkań, przy kawie i ciastku, będziemy tworzyć, naprawiać i wymieniać się doświadczeniami. Wszystkie zajęcia i porady będą darmowe.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty zadzwoń pod numer 799099884 lub zajrzyj w wybranych terminach do Galerii „Warte Świeczki”.

W marcu kawiarenka zaprasza w następujących terminach:

· 12 marca, w godzinach 10:30-12:30 – Drugie życie ceramiki – warsztat zdobienia filiżanek, kubków, talerzy. Przynieś stare, białe-zamień z nami na nowe, pełne barw!;

· 19 marca, w godzinach 10:30-12:30 – Jak odnaleźć się w świecie cyfrowych urzędów: e-puap, e-pacjent, e-recepta. Przybliżamy, wyjaśniamy.

· 26 marca, w godzinach 10:30-12:30 – Ostrzenie noży kuchennych przy herbatce i rozmowie.

Współtwórcy Kawiarenki to: Spółdzielnia Socjalna HuManus, Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, Olsztyński Klub Integracji Społecznej.