Kolejne 200 lat w FOSie!

Polskie przeboje sprzed lat, tort, słodki poczęstunek. Tym razem w czwartek, 24 sierpnia w siedzibie Federacji FOSa świętowaliśmy kolejne urodziny zaprzyjaźnionej z nami seniorki. Wszyscy uroczyście odśpiewali jubilatce 200 lat!

– To miłe, że pamiętaliście o moich urodzinach. Zupełnie się nie spodziewałam – mówiła wzruszona pani Danuta.

Urodziny seniorki odbyły się w ramach inicjatywy 200 lat, którą Federacja FOSa realizuje od dekady z górą. To własna inicjatywa, dzięki której chcemy pokazać, jak ważna jest obecność osób starszych w środowisku i w jaki sposób możemy czerpać z ich doświadczenia.Podkreśla również, że  doceniać obecność naszych seniorów warto każdego dnia.

Pani Danuta Nowicka, która z nami świętowała uroczyście swoje 88 urodziny mieszka w Olsztynie, jest uczestniczką projektów Federacji FOSa i chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. W czasie urodzin towarzyszyły jej zaprzyjaźnione seniorki.

Inicjatywa 200 lat odbyła się ramach projektu „Aktywizacja i przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych – edycja 2023 „Strażnicy Pamięci” finansowanego z Budżetu Państwa.