KONKURS LITERACKI DLA OSÓB 60+

Co przynosi nam nadzieja❓
Magazyn „Generacja”, którego wydawcą jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, ogłasza konkurs „O Laur Generacji” na najlepszą opowieść/wspomnienie pod wspólnym hasłem „Nadzieja”.
⏰Przedłużamy termin nadsyłania prac. Mija on 30 października 2023 roku. ⏰
Konkurs skierowany jest do osób powyżej 6️⃣0️⃣ roku życia, które w swoim opowiadaniu/wspomnieniu lub zdjęciu z opisem, opiszą, jaką rolę w naszym życiu odgrywa nadzieja. W jaki sposób nadzieja dostarcza nam motywacji i determinacji w dążeniu do celów oraz siły w pokonywaniu przeszkód? Czy nadzieja pozwala zachować nam optymizm i pomaga przetrwać trudne chwile? Czy może jednoczyć ludzi? Dawać poczucie wspólnoty i podtrzymywać wiarę w lepszą przyszłość?
📄📨📖📆🖋✒️❗️
Czekamy na opowiadania, które pokażą różne oblicza nadziei. Tej, która może dostarczać nam poczucia sensu, inspiracji i motywacji, niezależnie od dziedziny życia.
Forma prac to opis (opowiadanie, wspomnienie, rozmowa i in. o objętości maksymalnie 2,5 tys. znaków).
Może to być również zdjęcie z opisem, które będzie w całości opowieścią o nadziei. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: osób, które mają już za sobą publikacje i doświadczenie literackie i amatorów.
🎥Organizator przyzna trzy nagrody w dwóch kategoriach. Za zajęcie pierwszego miejsca na zwycięzców czeka publikacja w czasopiśmie “Generacja” oraz nagrody rzeczowe. Uczestnictwo w konkursie oznacza zgodę na prawo do publikacji i dysponowania pracą w materiałach czasopisma Generacja.
Uwaga! Przedłużamy termin przesyłania prac. Na opowiadania czekamy do 30 października 2023 roku.
❗️Opowiadania i zdjęcia z opisem prosimy przesyłać na adres: generacja@federacjafosa.pl ❗️