Kosmiczne malowanie w Biesalu

W ramach inicjatywy sąsiedzkiej „Tworzenie wizytówki Biesala” 26 maja, w Dzień Matki odbyły się warsztaty space artu. Ta technika malarska przypadła do gustu młodym mieszkańcom.

 

Co robić w Dzień Matki? Kiedy laurki rozdane, a ciasto zjedzone, czas na udział w ciekawej inicjatywie przygotowanej przez Federację FOSa. A ekspertem od tej techniki, dzięki której powstają naprawdę kosmiczne prace, jest w Fosie Magdalena Chojnacka, animatorka. Kosmiczna technika wykorzystuje farby w sprayu, a efekty robią duże wrażenie. Do inicjatywy szybko dołączyli młodzi mieszkańcy Biesala. Efekty zaskoczyły samych twórców.

– O, nawet nie spodziewałam się, że wyjdzie mi taka praca – przyznała Róża, która w animacji wzięła udział z młodszym bratem.

Z powodu deszczowej pogody kolejna odsłona animacji, czyli mural, który namalujemy wspólnie z mieszkańcami na przystanku w Biesalu i zagospodarowanie skweru przed nim, odbędzie się już wkrótce. Prace, które powstały 26 maja w Biesalu, wzbudziły zachwyt również dorosłych mieszkańców.

Zapewniamy, że mural, który powstanie na przystanku, również pozytywnie Was zaskoczy!

 

Działanie zrealizowane w ramach projektu “Rozwój usług społecznych w gminach Dywity i Gietrzwałd”, którego Liderem jest Federacja FOSa. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.