Miłość na trudne czasy

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie czasopisma „Generacja” odbyło się 10 marca w Planecie 11. To był czas, kiedy mogliśmy nagrodzić autorów niezwykle osobistych prac, które nadeszły na konkurs. Nie zabrakło wzruszeń.

Czwartkowe rozdanie nagród w konkursie czasopisma Generacja, odbyło się w czasie pierwszego wiosennego spotkania IV kadencji Rady Olsztyńskich Seniorów i zaprzyjaźnionych organizacji -„Seniorze, powitaj wiosnę z uczuciem, kwiatami, przy dźwiękach pięknych melodii i wspólnej zabawie”. Było to wspólne przedsięwzięcie Rady Olsztyńskich Seniorów wspólnie, Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko- Mazurskiego FOSa i biblioteki Planeta 11. Wśród zaproszonych gości, którzy wzięli udział w wydarzeniu była m.in. Ewa Kaliszuk, zastępca prezydenta Olsztyna, Elżbieta Skaskiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta.

– Jestem przekonana, że wspólnie uda nam się wspólnie zrealizować wiele zamierzeń – mówiła Ewa Kaliszuk, zastępca prezydenta Olsztyna. – Życzę nam wszystkim, by w tych trudnych czasach  pamiętać o tym, by być blisko drugiego człowieka i siebie.

Spotkanie było okazją, by opowiedzieć o działaniach Rady Seniorów. W czasie wydarzenia można było posłuchać Leszka Biłasa uczestnika III Polskiej Edycji The Voice Senior i wspólnie podyskutować na temat obecnych potrzeb seniorów. Odbył się również pokaz tworzenia kompozycji kwiatowych w wykonaniu Beaty Salaty.

Chwil pełen wzruszeń dostarczyło rozstrzygnięcie konkursu literackiego O Laur Generacji. Na konkurs przyjechali nagrodzeni, wyróżnieni i uczestnicy. Zabrakło jedynie zwycięzcy w kategorii Język Serca – Janusza Stawskiego, który niestety nie mógł przyjechać z powodów zdrowotnych. W trakcie podsumowania goście spotkania mogli jednak posłuchać fragmentu jego opowiadania.

– Przyznaję, że napisanie utworu o miłości na zaledwie 2,5 tysiąca znaków było wielkim wyzwaniem – mówiła w trakcie odbioru nagrody Hanna Fogel, zwyciężczyni w kategorii Piękno Języka. – Życzę nam wszystkim, byśmy mieli w sercu miłość, nie wojnę. Powtórzę raz jeszcze – czułości i miłości prawdziwej nam życzę na te trudne czasy.

Nagrody w konkursie ufundowali: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Galeria Warte Świeczki, Teatr im. Stefana Jaracza oraz Wydawnictwo Słowne. Sklep Metalowe Dekoracje zapewnił upominki dla zwycięzców – gazetownik oraz podpórki do książek.

Zwycięzcy i wyróżnieni w kategorii Piękno Języka:

Pierwsze miejsce: Hanna Fogel za „Blask pękniętego serca”

Drugie miejsce: Krystyna Sztramska za tekst „Czterdzieści dwie pomarańcze”

Trzecie miejsce: Wiesław Robaczewski za „Tryptyk”

Wyróżnienia otrzymują Janina Piętka za wiersz „Jaśminowy deszcz” i Helena Piotrowska za tekst „Stoję w oknie”.

Zwycięzcy i wyróżnieni w kategorii: Język Serca:

Pierwsze miejsce: Janusz Stawski – „Moja mama – miłość bezwarunkowa”;

Drugie miejsce: Władysława Baran – „Miłość z obrazu”;

Trzecie miejsce: Elżbieta Król – „Miłość ma różne oblicza”.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymują: Barbara Winiarska za tekst „Miłość przychodzi latem”, Halina Duchna za tekst „Oto cała ja i moja miłość” oraz Zofia Kucznier za tekst „Zawsze kochałam naturę”.