Open Piano 4

 

 

 

 

 

Za nami pierwsza w tym roku i czwarta w ogóle odsłona muzycznej akcji miejskiej Open Piano. Nieodmiennie zachęcamy Olsztynian do aktywnego włączania się w to wydarzenie. Staramy się aby akcja miała charakter cykliczny i odbywała się na całkowitym luzie. Zagrać mogą dosłownie wszyscy. Od dzieci, poprzez młodzież, po dorosłych. Każdy, kto potrafi i chciałby zagrać w plenerowych, często nieoczywistych, okolicznościach przestrzeni miejskiej, podczas Open Piano, ma taką możliwość. Tak też było i tym razem.
22 kwietnia 2022 nasze pianino było do dyspozycji mieszkańców Olsztyna przez cały dzień w parku nieopodal C.H. Manhattan. Piękna słoneczna pogoda, jakby specjalnie dla nas, dodatkowo zachęcała przechodniów do uczestniczenia w akcji, spotkania z muzyką i z nami:) Tym razem wydarzeniu Open Piano towarzyszyło jeszcze otwarcie wystawy “Ptakopiórka” wychowanków Pałacu Młodzieży z pracowni Katarzyny Oleszczuk, która poprowadziła także warsztat plastyczny z nietypowego tworzenia pejzażu miasta. Ponieważ wydarzenie tworzyliśmy w wyjątkowej intencji pokoju na świecie i wsparcia Ukrainy, imprezie towarzyszyła zbiórka finansowa, z której całkowity dochód przeznaczymy na działania pomocowe, które prowadzimy dla osób przybyłych do nas z Ukrainy.

W ciągu całego dnia udało nam się uzbierać prawie 1500zł, za co bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom. Dziękujemy także wolontariuszom, uczestnikom Job Firmy, projektu “W drodze do aktywności – edycja2”, wszystkim muzykom, którzy cyklicznie wspierają tę inicjatywę, jak również tym, którzy pojawili się po raz pierwszy, Państwowej Szkole Muzycznej z Olsztyna, grupie filmowej z Pałacu Młodzieży w Olsztynie która rejestrowali całość wydarzenia a także wszystkim innym zaangażowanym w przygotowania oraz powodzenie tej akcji.