Open Piano – zapraszamy na happening

MUZYCY wszystkich krajów, miast, dzielnic, ulic i uliczek! (W)ŁĄCZCIE SIĘ. Już wkrótce, 10 września na ulicach olsztyńskiego Zatorza (skrzyżowanie Limanowskiego i Żeromskiego) pojawi się niezwykłej urody instrument muzyczny, który swym wdziękiem, blaskiem oraz nienagannym brzmieniem, będzie Was kusił, wabił i zachęcał do tego, by przy nim zasiąść i zagrać. Rusza akcja OPEN PIANO.

Jest to pierwsza tego typu społeczna inicjatywa na terenie naszego miasta, w której każdy kto potrafi, czuje się na siłach i chciałby zagrać na tym niesamowitym instrumencie będzie miał taką okazję. Uliczne pianino to happening o charakterze otwartym i bezpłatnym. Każdy może wziąć w nim udział. Można zagrać, zaśpiewać, posłuchać, zrobić zdjęcie a nawet zatańczyć. Przybywajmy i dajmy się ponieść muzyce. Niech muzyka w nas rozkwita ! Nie ważne czy jesteś wirtuozem gry na pianinie, czy dopiero się uczysz. Przyjdź i zagraj co umiesz i co chcesz. Ilość utworów, styl, repertuar, aranżacja – dowolne. Możesz również zagrać z akompaniamentem innych instrumentów. Duety, tercety, czy kwartety również znajdą dla siebie miejsce:) Wszystko zależy od Ciebie. Najważniejsze, żeby się przy tym dobrze bawić i przyjemnie spędzić czas.
Akcja przewidziana jest na cały dzień ale czas jej rozpoczęcia i zakończenia uzależniony jest od muzyków, którzy będą chcieli wziąć w niej udział. Dlatego też ze względów organizacyjnych, bardzo serdecznie prosimy o wcześniejszy kontakt osób zainteresowanych graniem, w celu wyeliminowania kolejek, zatorów czy przestojów w graniu, oraz usprawnienia logistyki wydarzenia a także ustalenia szczegółów, związanych z przestrzeganiem procedur dotyczących środków bezpieczeństwa odnośnie SARS-CoV-2.
Kontakt email: m.kupisz@federacjafosa.pl
Tel. 691 335 000
Happening organizowany jest przez Federację Organizacji Socjalnych FOSa oraz Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie wraz z grupą działaczy społecznych dzielnicy Zatorze oraz uczestnikami projektu „W drodze do aktywności – edycja 2”.