Piknik integracyjny 200-lat!

To było dopiero wydarzenie. Seniorzy z m.in. olsztyńskich Klubów Senior Plus wzięli udział w Pikniku Integracyjnym 200 lat! Był pokaz tańca, występ Marty Andrzejczyk, a chętne panie mogły skorzystać z profesjonalnego makijażu.

– Brakuje wydarzeń, które połączyłyby środowiska seniorskie, więc to bardzo cenna inicjatywa, którą warto powtórzyć – mówiła Ewa Cichocka z Czerwonego Tulipana, która na co dzień prowadzi jogę śmiechu w Laurentiusie.
W Pikniku Integracyjnym wzięli udział uczestnicy zajęć Klubu Seniora działającego w Laurentiusie oraz Senior + w Klubie Agora. Gośćmi byli również podopieczni Domu Pomocy Społecznej Kombatant.
Program obfitował w atrakcje. Były więc tańce z Katarzyną Korzeb z Klubu Senior+ oraz Power Dance, recital Marty Andrzejczyk czy szkoła wizażu w wykonaniu Agnieszki Dobosz-Szmigiel oraz trening z Małgorzatą Górską.
– Mam mnóstwo zajęć, ale w wolnych chwilach uczestniczę z zajęciach Senior Plus, a dziś skorzystaliśmy z państwa zaproszenia – mówiła 80-letnia pani Jagoda. – Bardzo duże podziękowania dla organizatorów dzisiejszego pikniku. Mogliśmy poznać inne osoby, a seniorzy mogli wziąć udział w imprezie, w czasie której czuli się bezpiecznie. To bardzo ważne.
Przypomnijmy, że atrakcje przygotowała Federacja FOSa w ramach inicjatywy – Pikniku Integracyjnego 200 lat! Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
W czasie Pikniku Integracyjnego 200 lat! Wszyscy chętni mogli również skorzystać z porad rzecznika praw osób starszych – Stanisława Brzozowskiego. Nie zabrakło też osób, które na co dzień angażują się w pomoc osobom starszym. W wydarzeniu uczestniczyła więc m.in. Monika Michniewicz – managerka Regionalnej Strefy Pomocy – pierwszego w Regionie Centrum Informacji i Koordynacji dla Osób Niesamodzielnych i ich Rodzin, specjalizującego się w kompleksowym wsparciu osób starszych w trudnej sytuacji życiowej oraz Aneta Fabisiak-Hill, managerka kampanii społeczno-fundraisingowej Potrzebni.

Link do wiadomości TVP 3, materiał o Pikniku zaczyna się w minucie 13:25