Piknik Rodzinny w Parku Kusocińskiego

W sobotę, 4 września zaprosiliśmy mieszkańców Olsztyna do Parku Kusocińskiego na wspólny Piknik Rodzinny: „Pożegnanie Lata z Federacją FOSa”. Dziękujemy, że byliście z nami.

Inicjatywa odbyła się w ramach prowadzonych przez nas projektów „W drodze do aktywności – edycja 2” i „Rozwój usług społecznych na obszarze rewitalizacji Olsztyna”. Współorganizatorem było Stowarzyszenie Arka z Olsztyna, a partnerem ABRM Rakiety. Poczęstunek w ramach pikniku zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich „Wójtowianki” oraz Jakub Dobak z watą cukrową.

Uczestnicy pikniku bardzo chwalili imprezę – To naprawdę dobry pomysł – oceniła pani Marzena, mama 6-letniej Leny, jedna z uczestniczek pikniku rodzinnego. – Tutaj było naprawdę dużo atrakcji dla dzieci. Córka była szczęśliwa, bo mogła wziąć udział w malowaniu buziek, wzięła też udział w rysowaniu na sztalugach. I mieliście szczęście, że pogoda naprawdę dopisała.

W programie pikniku znalazły się liczne atrakcje dla dzieci, m.in. malowanie twarzy, zabawy z animatorem, m.in. warsztaty kuglarskie i artystyczne, ekologiczne. Tłumy chętnych szturmowali też plenerowe boiska, gdzie mogli spróbować swoich sił w badmintonie. Nie brakowało śmiałków, którzy próbowali swoich sił w chodzeniu po linie. Do tego bańki mydlane, fotobudka i wiele innych atrakcji. Tłumy najmłodszych z rodzicami ustawiali się w kolejce do malowania buziek i w plenerze. Rodziny mogły też skorzystać z porad Sebastiana Wręgi z Centrum Wolontariatu, który pokazywał, jak właściwie dokarmiać ptactwo wodne. Każdy chętny wrócił do domu z paczuszką karmy dla ptaków. Całe rodziny uczestniczyły też w potyczkach rodzinnych.

Całą inicjatywę wspierali liczni wolontariusze z Centrum Wolontariatu Federacji Fosa https://federacjafosa.pl/centrum-wolontariatu/ oraz uczestnicy JOB Firmy i projektu „W drodze do aktywności – edycja 2”

Uczestnicy stwierdzili, że piknik z Fosą i Stowarzyszeniem Arka był doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu całą rodziną. To była dobra sobota. Dziękujemy!

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Radia ESKA w Olsztynie.