Piknik w Arce na dobry początek wakacji

W piątek, 10 lipca, w ramach projektu „Rozwój usług społecznych na obszarze rewitalizacji Olsztyna” zaprosiliśmy rodziny do uczestnictwa w spotkaniu podsumowującym dotychczasowe działania. W pikniku uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
W trakcie wspólnego popołudnia, na terenie współpracującej z FOSą przy realizacji projektu Stowarzyszenia „Arka”, odbyły się warsztaty kulinarne podczas których zainicjowaliśmy sezon grillowy tworząc różnego rodzaju przystawki i dania gotowe do wrzucenia na ruszt.
Towarzyszyły nam również w rytmie muzyki gry i zabawy animacyjne takie jak bingo poznawcze, malowanie twarzy, foto-budka, wielkie bańki mydlane, była też możliwość wzięcia aktywnego udziału w przygodzie z boksem pod okiem profesjonalnych sportowców.

Pogoda dopisała, a zabawy nie było końca. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny z licznymi zadaniami i wyzwaniami, do których zaprosiliśmy wszystkich uczestników rodzin. Spośród wszystkich prac komisja konkursowa wytypowała zwycięzców, a wszyscy którzy wzięli udział zostali wyróżnieni. W przyszłości planowane są kolejne spotkania o charakterze edukacyjno- integrującym.
Animator: Magdalena Chojnacka