Pożegnanie lata w Biesalu

W niedzielę 29 sierpnia w Biesalu hucznie odbyło się „Pożegnanie lata”. Były rozgrywki sportowe, animacje dla całych rodzin, a wydarzenie zakończyło integracyjne ognisko.

Mimo kapryśnej pogody na wydarzenie licznie przybyli mieszkańcy. Czekały na nich animacje i rywalizacja sportowa. W niedzielne popołudnie na tamtejszych boiskach odbył się miniturniej siatkówki o Puchar Dyrektora Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Gietrzwałdzie i Turniej Rodzinny o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej Biesala. Obok pucharów, które ufundowało Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Gietrzwałdzie oraz Sołtys oraz Rada Sołecka z Biesala, nagrody przekazał również radny gminy Gietrzwałd Dariusz Welsyng, a o poczęstunek zadbały gospodynie z miejscowości oraz Federacja FOSa.

Rozgrywki odbyły się, mimo że na początku pogoda nie sprzyjała. To nie zniechęciło mieszkańców Biesala, którzy aktywnie uczestniczyli w turnieju oraz rozgrywkach rodzinnych.

W turnieju rodzinnym wygrała Drużyna Prosiaczki, drugie miejsce zajęła Drużyna Dziczki, a trzecie – Patyczaki Tytany. W miniturnieju siatkówki pierwsze miejsce zajęli Strażacy, drugie miejsce Drużyna Prosiaczki, trzecie miejsce po raz kolejny Patyczaki Tytany. Tego dnia z występem zadebiutowała grupa taneczna BlackChill Biesal. O atrakcje zadbały również animatorki z Federacji FOSa – Beata Jakubiak oraz Oliwia Prusak.

Na zakończenie turniejów i imprezy odbyło się integracyjne ognisko, w czasie którego humory dopisywały. Do zobaczenia za rok!

Organizatorami wydarzenia była Sołtys i Rada Sołecka Biesala, Dom Kultury w Biesalu oraz Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminach Dywity i Gietrzwałd”.