Federacja FOSa- wzmocnienie rozwoju usług społecznych
Projekt pt. „Federacja FOSa – wzmocnienie rozwoju usług społecznych” jest realizowany w okresie 01.05.2024 r. do 30.06.2026 r. przez Federację FOSa.
Podejmowane w projekcie działania stanowią kontynuację dotychczasowych, konsekwentnych działań Federacji FOSa zmierzających do wzmocnienia kompetencji organizacji socjalnych z województwa warmińsko – mazurskiego.
Bezpośredni odbiorcy projektu to 50 osób i 20 organizacji pozarządowych.
Dzięki wsparciu projektowemu organizację będę przygotowane do kolejnej perspektywy finansowania z UE. Będą mogły samodzielnie aplikować o środki, prowadzić kampanie fundraisingową. Dzięki powstaniu/aktualizacji i wdrożeniu w każdej organizacji strategii rozwoju wpłyniemy na systemowe zmiany i wsparcie co raz silniejszych i stabilniejszych, pewniejszych siebie organizacji. Co raz więcej organizacji będzie w sposób świadomy i przemyślany (dzięki planowaniu strategicznemu, zwiększenie świadomości i woli współpracy samorządów, wypracowanie standardów usług społecznych, wzmocnienie kadrowe, edukacyjne) wchodziło w obszar usług społecznych – niezwykle istotnych w obecnych czasach. Wzmocnienie zostaną grupy branżowe oraz powstanie przestrzeń do tworzenia nowych. Zwiększy się liczby aktywności członków, zwłaszcza małych organizacji, które to najwięcej skorzystają na współpracy, one też w największym stopniu wymagają wsparcia. Zbuduje się i zacieśni więzi pomiędzy organizacjami na poziomie sieć, a więc podejmowanie wspólnych projektów, wymieniana zasobów. Zwiększy się znaczenie Sieci, jej rozpoznawalności na szczeblu regionalnym i lokalnym.
W ramach projektu:
1. Odbędzie się 6 szkoleń po 16 godzin
2. Odbędzie się w sumie 180 h poradnictwa specjalistycznego z zakresu 6 tematów i sieci branżowych. Eksperci z tematyki będą prowadzić spotkania średnio 4 h dla organizacji 3. Odbędą się 2 wspólne inicjatywy organizacji członkowskich Federacji
4. Zorganizowane zostaną 3 wyjazdy studyjne dla NGO i ich partnerów w celu wzmocnienia kompetencji w rozwoju planów usług społecznych i samych usług 5. Organizacjom członkowskim Federacji zostanie przekazanych co najmniej 250 informacji w formie newslettera i innych formach 6. Powstanie co najmniej 10 opracowanych planów i strategii rozwoju – fundraisingu, zarządzaniem finansami, zespołem, komunikacji, pozyskiwania środków itp.
Koordynator projektu: Natalia Preilowska, n.preilowska@federacjafosa.pl, : 89 523-60-92, 503 466 700
Projekt jest sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030”
Wartość dofinansowania: 141 440 zł