Ratując lokalny biznes – zyskujemy wszyscy!

Już miesiąc trwa nasza akcja #WspieramLokalnyBiznes. W coraz większej liczbie sklepów i lokali w Olsztynie i nie tylko widzimy jej plakat, coraz więcej osób publikuje na facebooku miejsca, które warto popierać, żeby mogły przetrwać koronawirusowy kryzys. Takim miejscem jest na przykład “Stara Pączkarnia” w Olsztynie, której wyroby smakują nie tylko koordynatorowi akcji: m.kupisz@federacjafosa.pl .

Ratując lokalny biznes – zyskujemy wszyscy!

Zgadzając się całym sercem z tym hasłem, przypominamy na czy polega nasza akcja.

To pięciopunktowy społeczny plan ratunkowy.

Jak możesz pomóc?
1. Rozejrzyj się wokół. Znajdź lokalny biznes, mniejszy czy większy, nie ma znaczenia, bo ucierpieli niemal wszyscy. Zainteresuj się, czym się zajmują, co sprzedają, jakie usługi świadczą.
2. Jeśli możesz – zrób zakupy w lokalnej firmie. Jeśli to kwiaciarnia – kup kwiatka. Będzie okazja, żeby nim kogoś obdarować. Jeśli cukiernia, kup pączka, bezę czy ciasto (często dostarczają pod same drzwi). Jeśli jest to sklep z art. metalowymi, kup nakrętkę lub kilogram gwoździ. Kiedyś się przydadzą. Na pewno nie raz kupowałeś rzeczy, które latami leżały bezużyteczne aż w końcu „uratowały Ci życie” Teraz taki zakup może uratować także innych.
3. W kolejnym kroku zrób zdjęcie tego co kupiłeś, lub miejsca w którym zrobiłeś zakupy. Jeśli odnajdziesz tam nasz plakat, możesz także zrobić zdjęcie na jego tle.
4. Teraz stwórz krótki post z nazwą akcji: #WspieramLokalnyBiznes na swoim fb, dodaj zdjęcie i krótki opis. Jeśli chcesz możesz nas oznaczyć @federacjafosaolsztyn. Napisz coś o miejscu, towarze, usłudze i sprzedawcy, u którego zrobiłeś zakupy. Niech to będzie coś co zachęci innych. Nawet krótka informacja ze zdjęciem. Niech ludzie dowiedzą się, jakie produkty i usługi wspierasz i dlaczego. Może to być coś w stylu: „Mimo pandemii kawa i sernik z kawiarni…???…nadal smakuje wybornie” A może niektórzy z nas potrzebują właśnie w tej chwili czegoś, co może im zaoferować lokalny przedsiębiorca. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele możemy załatwić na miejscu, pomagając jednocześnie tym, którym ta pomoc jest teraz najbardziej potrzebna.
5. Podaj dalej. Opublikuj swój post na fb i poproś innych o udostępnianie oraz włączenie się do akcji. Potem udostępniaj również podobne posty swoich znajomych.

Czy to wystarczy?
Tak. Jeśli przystąpisz do akcji i wypełnisz plan, będzie to już naprawdę bardzo dużo. Akcja pójdzie w świat, wciągając kolejne osoby i w ten sposób, na pewno uda nam się pomóc wielu przedsiębiorcom, którzy stanęli nad przepaścią. Wszyscy wiemy, jak wielką siłę oddziaływania ma Facebook. Wykorzystajmy jego potencjał do stworzenia potężnego narzędzia do walki z kryzysem i pomocy lokalnym przedsiębiorcom. Włączajmy się do akcji, podawajmy dalej i pomagajmy.

Czy mogę jeszcze jakoś pomóc?
Tak. Jeśli chcesz zrobić coś jeszcze, to ściągnij plakat promujący akcję, wydrukuj go i powieś w swojej okolicy. W sklepie, w bloku, na drzwiach wejściowych itp. Im więcej osób dowie się o akcji i przystąpi do niej, tym większą moc osiągnie, będzie miała większy zasięg i oddziaływanie. Plakat do pobrania tutaj: https://drive.google.com/…/1qK-qqypGdsfEaoH2q1KMZ7cmM…/view…
oraz na stronie www.federacjafosa.pl
Jeśli nie posiadasz drukarki napisz do nas na adres: m.kupisz@federacjafosa.pl Wydrukujemy plakaty i przekażemy Tobie w bezpieczny sposób.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się ze stroną:https://lokalnie.olsztyn.pl oraz na fb:https://www.facebook.com/lokalnieolsztyn/
Znajdziecie tam sporą bazę lokalnych producentów, sklepów i usługodawców z różnych branż. Warto tam zaglądać, promować, polubić, udostępniać i zachęcać znajomych przedsiębiorców, by dołączyli do tej listy.