Samotność nie wyjeżdża na wakacje

Setki tysięcy starszych ludzi w Polsce cierpi na samotność i izolację;

Depresja i lęk są powszechne wśród seniorów, a okres wakacyjny pogłębia te uczucia;
Osoby w podeszłym wieku nie mają wakacji od starości, towarzyszącej jej bezradności, niesprawności i osamotnienia.
Dla setek seniorów, twoich sąsiadek, sąsiadów, starszych członków rodziny, dom staje się więzieniem a świat zewnętrzny zapomina o ich istnieniu.
Dlatego, jako kampania Potrzebni wraz z Centrum Wolontariatu Federacji FOSa oraz Regionalną Strefą Pomocy,  chcemy głośno zakomunikować:
SAMOTNOŚĆ NIE WYJEŻDŻA NA WAKACJE! Wolontariusze są potrzebni przez cały rok!Już w ten czwartek, 8 lipca 2021, w godzinach 10:00-14:00 zapraszamy przedstawicieli Mediów Lokalnych na konferencję prasową w formie dnia otwartego, gdzie czekać będą na Państwa:
• Monika Michniewicz – managerka Regionalnej Strefy Pomocy – pierwszego w Regionie Centrum Informacji i Koordynacji dla Osób Niesamodzielnych i ich Rodzin, specjalizującego się w kompleksowym wsparciu osób starszych w trudnej sytuacji życiowej;
• Rzecznik Praw Osób Starszych, Stanisław Brzozowski – interweniujący w sprawach skrajnego naruszania praw seniorów w naszym województwie;
• Koordynatorzy i Wolontariusze Centrum Wolontariatu Federacji FOSa – praktycy niesienia pomocy
• Aneta Fabisiak-Hill – managerka kampanii „Potrzebni” (www.potrzebni.org.pl ).
8 lipca wypuszczamy również w świat medialny filmik zachęcający do wolontariatu na rzecz seniorów i wpłat na “Potrzebnych” z udziałem Irenki Telesz-Burczyk, Mariana Czarkowskiego i Bartka Pawlickiego oraz ekipy Federacji FOSa i Przyjaciół. Reżyserem filmu jest Michał Kupisz a za sferę filmową odpowiada zaprzyjaźnione Filmowanie Kreatywne.
15 lipca odbędzie się Dzień Otwarty Centrum Wolontariatu – dla osób zainteresowanych współpracą i rozszerzaniem naszych działań pomocowych na Olsztyn i województwo.
27 lipca , w Światowy Dzień Samotnych ruszamy z fundrasingiem i nowym spotem charytatywnym pod hasłem “Ufunduj dojazd dla wolontariusza!”.