Seminarium “(p)OBUDŹ SWÓJ MÓZG czyli o o rozwoju osobistym w oparciu o aktywność”

Chcielibyśmy Wszystkie osoby zainteresowane rozwojem osobistym oraz edukacją nieformalną serdecznie zaprosić na na seminarium pt. “(p)OBUDŹ SWÓJ MÓZG czyli o o rozwoju osobistym w oparciu o aktywność” które odbędzie się w środę 21 września br. w godz. 11.00 – 13.00 w Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie (ul. 1 Maja 5).

Będzie to okazja do dyskusji na temat świadomego rozwoju osobistego, jego psychologicznych podstaw, wartości i potrzeb które stanowią o jego kierunkach, a także o wpływie różnych rodzajów aktywności na kształtowanie kompetencji kluczowych. Będzie to również okazja do opowiedzenia o międzynarodowym projekcie realizowanym przez Federację FOSa w ramach programu Erasmus+ pt. “Kluczowe umiejętności – nowe możliwości dla dorosłych” oraz upowszechnienia jego rezultatów.

W związku z tym poprosiliśmy o zabranie głosu nietuzinkowych specjalistów, ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego:

• O neurofakcie w kwadrans, czyli jak bardzo niekorzystny wpływ na uczenie się ma stres – Facetka od stresu – Agnieszka Ewald, coach, trenerka, autorka programów edukacyjnych
  • Postaw na rozwój. Wolontariat i jego wpływ na nasz potencjał – Dr n. społ. Nina Woderska – Pracownia Integracji Pokoleń, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, badaczka i trenerka edukacji obywatelskiej
  • O nieobecności usprawiedliwionej, czyli dlaczego warto szukać alternatyw edukacyjnych? – dr Piotr Wasyluk, Wasyluk Projektowanie Kreatywne
  • Akademia Cittaslow, czyli jak wszechstronnie wspierać rozwój mieszkańców małych miejscowości – Jacek Kostka, Burmistrz Górowa Iławeckiego, Pierwszy wiceprezydent Cittaslow International
  • Kluczowe umiejętności – nowe możliwości dla dorosłych. Międzynarodowe metody edukacji pozaformalnej – dr Joanna Szymańska, Stowarzyszenia Polregio E.V. z Aachen, koordynatorka projektu „INFO POINT POLREGIO”

Aby wziąć udział w spotkaniu bardzo proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie klikając w poniższy link:

Zgłoszenia prosimy wysyłać do czwartku 15 września! Liczba miejsc jest ograniczona!

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia!!!

Zespół Federacji FOSa

————————

Projekt „Kluczowe umiejętności – nowe możliwości dla dorosłych”, uzyskał dofinansowanie w ramach Sektora Edukacja dorosłych programu Erasmus+ Akcja 2 Partnerstwa strategiczne dla edukacji dorosłych – współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk.