Spotkania z kulturą i gwiazdami

Treningowe Centrum Rozwoju i Wsparcia, które działa w ramach projektu „W drodze do aktywności – edycja 2″, w założeniu pomaga rozwijać się kulturalnie. Odwiedzaliśmy muzea, galerie, olsztyńskie planetarium, spotykaliśmy się ze znanymi osobami. Po otwarciu instytucji kultury Federacja FOSa zorganizowała m.in. wyjście do teatru.

W tym roku, mimo pandemii, założenia Treningowego Centrum Rozwoju i Wsparcia, by wspierać rozwój osobisty poprzez uczestnictwo w kulturze, pozostały niezmienne, ale przeobrażeniu uległa formuła. Wsparcie Treningowego Centrum Rozwoju i Wsparcia w związku wprowadzonymi w życie obostrzeniami związanymi z pandemią covid- 19, musiało zatem wyglądać inaczej. Okazało się jednak, że pandemia spowodowała, że instytucje kultury, jak i sami artyści, zaczęli wykazywać się niezwykłą kreatywnością. Wymagało to otwartości, ale uczestnicy Centrum chętnie zaangażowali się również w inną formę odbioru kultury, która polegała również na spotkaniach online. Wśród gości Federacji FOSa byli na przykład muzycy z zespołu Big Day, słynny restaurator i mistrz kuchni – Robert Sowa, nasza nieoceniona, zaprzyjaźniona z Federacją FOSa – Irena Telesz-Burczyk czy Ewa Cichocka z Czerwonego Tulipana. Spotkania z autorytetami ze świata kultury, czy osobami aktywnymi na różnych polach, miały być inspiracją i zachęcać do podejmowania własnych wyzwań.

Ostatnie luzowanie obostrzeń sprawiło, że ponownie otworzyły się instytucje kultury. Uczestnicy projektu „W drodze do aktywności – edycja 2” skorzystali więc m.in. z wyjścia do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej czy Teatru im. Jaracza. Przed nami kolejne wyjścia.

Już wkrótce uczestnicy projektu spotkają się na seansie w kinie Awangarda, również zaprzyjaźnionym z Federacją FOSa.