Spotkanie organizacji członkowskich Federacji FOSa

Przedstawiciele Organizacje członkowskich,

Przyjaciele Federacji FOSa

Drodzy Przyjaciele!

Z wielką przyjemnością zapraszamy Was do udziału w dwudniowym spotkaniu organizacji członkowskich Federacji FOSa, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada br. w siedzibie Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa UM Woj. Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Jagiellońskiej 91 a w Olsztynie.

Ostatnie lata były dla nas wszystkich czasem trudnych i niespodziewanych wyzwań, związanych zwłaszcza z pandemią, wojną w Ukrainie czy trudną sytuacją ekonomiczno-gospodarczą wywołaną między innymi wciąż rosnącą inflacją. Nasza determinacja
i zaangażowanie, a przede wszystkim upór w poszukiwaniu nowych rozwiązań w prowadzeniu aktywności społecznej, pozwoliły nam w tym czasie nie tylko na kontynuowanie realizowania misji, ale też doprowadziły do wielu cennych inicjatyw. Zmieniło się również postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości, która okazała się dużo bardziej niepewna i nieprzewidywalna, niż nam się dotychczas wydawało.

Chcielibyśmy te dwa dni poświęcić na wymianę zdobytych w tym okresie doświadczeń oraz dyskusję o przyszłości zarówno naszych organizacji, jak i całej Federacji. Podczas spotkania będziemy mieli okazję nie tylko do wysłuchania ciekawych wystąpień, ale przede wszystkim przestrzeń do podzielenia się refleksją na temat sytuacji w Waszych organizacjach oraz integracji. Podczas spotkania rozstrzygniemy też kolejną edycję konkursu Społecznik Warmii  i Mazur, gdzie szczególnie serdecznie zapraszamy do zgłaszania osób zaangażowanych w pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Co do dla Was przygotowaliśmy? Ponieważ kryzysy weszły już do naszej codzienności, porozmawiać chcemy o reagowaniu na nie organizacji, ale też o kulturze organizacyjnej, o różnorodności kulturowej, wykluczeniu energetycznym. Drugi ważny obszar to wyzwania społeczne w regionie, zasada pomocniczości w praktyce – realizacja zadań zleconych, ekonomizacja organizacji, ale też udział organizacji w ciałach dialogu społecznego, czyli rozmowa o tym, w jakim kierunku zmierzamy i jaką rolę pełnimy w rozwoju Warmii i Mazur. Bardzo ważny wymiar spotkania to sieciowanie – wymiana doświadczeń, zebranie potrzeb i planowanie wspólnych działań, oferty Federacji FOSa.

Liczymy na Waszą obecność. 18-lecie, które przypada w tym roku, to dobra okazja do spotkania i dyskusji. Będzie to też przestrzeń do zaplanowania konkretnego wsparcia dla Was.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa UM Woj. Warmińsko-Mazurskiego, Olsztyn, podczas kolacji gościć będziemy w Kuźni Społecznej, prowadzonej przez Bank Żywności w Olsztynie. Dla osób spoza Olsztyna zapewniamy nocleg.

Organizacje zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod LINKIEM do dnia 10 listopada 2022 roku do godz. 10.00.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Moniką Stanką, tel. 89 523 60 92.

Ze względu na limit miejsc, do udziału w spotkaniu mogą zgłosić się maksymalnie 2 osoby z jednej organizacji.

Do zobaczenia!

Zespół Federacji FOSa