Święto Muzyki – podziękowania dla uczestników

 

 

 

 

 

To było prawdziwe Święto Muzyki. 21 czerwca na 12 scenach rozmieszczonych w różnych punktach Olsztyna odbyło się 70 wydarzeń artystycznych, wystąpiło łącznie dwieście osób. Zespołów muzycznych, artystów, wokalistów. W środę, 13 lipca w Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie była okazja, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację.
Święto Muzyki – Fête de la Musique Olsztyn 2022 połączyło wiele środowisk. Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia była Federacja FOSa, która zaprosiła do współorganizacji tej społecznej imprezy szereg osób i instytucji z różnych środowisk Olsztyna. Na 12 scenach głównych i kilku mniejszych jednego dnia wystąpiło więcej niż dwustu artystów. W tworzenie go zaangażowało się ponad kilkadziesiąt różnych podmiotów — od instytucji, przez szkoły, przedszkola, puby, restauracje, firmy, osoby prywatne i wiele innych. Dzięki temu oddolnemu zrywowi społecznemu, w którym każdy z partnerów akcji dołożył do wydarzenia swoją “muzyczną cegiełkę”, w Olsztynie zabrzmiała muzyka. Były też liczne wydarzenia towarzyszące.
Święto Muzyki – Fête de la Musique Olsztyn 2022 było pod każdym względem rekordowo. Nie udałoby się gdyby nie wolontariusze, osoby prywatne, pracownicy przedszkoli, szkół, instytucji, firmy i wiele, wiele innych. Olsztyn jest pierwszym miastem w Polsce, które w tym roku zostało uznane przez głównego organizatora święta z Francji.